• Czech Open 2019 v režii českých lvů a lvic!

  28.-29.9.2019 - Brno

  Minulý víkend se uskutečnil ve sportovní hale Sprint v Brně poslední turnaj světové série masters 1 000 v letošním roce.

  Naši hráči doslova ovládli stupně vítězů s celkovým ziskem 5 zlatých, 4 stříbrné a  3 bronzové medaile.

  Turnaje se zúčastnilo neskutečných 225 hráčů z 16 zemí z celé Evropy. Na turnaji se představili téměř všichni hráči ze špičky světového žebříčku ve všech kategoriích.

  V roli organizačního týmu se představili: Ing. Petr Makrlík - prezitedent ČAC, Marcel Patěk - víceprezident ČAC, Mgr. Lucie Plíšková - moderátorka akce, Petr Makrlík člen VV ICO, ČAC a Ing. Petr Vosátka gen. sekretář ČAC.

  Sobota:

  První hrací den byl nesmírně náročný pro organizátory turnaje, kteří museli zvládnout sehrát 445 zápasů na 16 dospělých a 3 dětských kurtech, za to i nesmírně děkujeme všem zúčastněným, kteří chodili včas na kurty a nezdržovali průběh turnaje.

  Po prvním hracím dni jsme poznali vítěze Czech Open 2019 v kategoriích U12 chlapců a dívek, v kategorii O50 žen a ve čtyřhře žen.

  V sobotu brali tituly:

  v kategori Female Double: Sabina Schabek POL - Helga Braun HUN
  v kategorii U12 Male: Jakob Jevševar SLO
  v kategorii U12 Female: Natálie Krpálková CZE
  v kategorii O50 Female: Vladěna Bergmanová CZE

  V kategorii U12 Female se radovala ze zisku titulu domácí hráčka Natálie Krpálková, která ve finále porazila Evu Zupevc ze Slovinska. V kategorii U12 Male bral zlatou medaili Jakob Jevševar ze Slovinska, stříbro bral Filip Miloň z Polska. V kategorii žen O50 se radovala ze zisku zlaté medaile domácí hráčka Vladěna Bergmanová. Titul ze čtyřhry žen si odnesl vždy pozitivně naladěný pár Sabina Schabek POL – Helga Braun HUN, ve finále přehráli domácí pár Radka Vašíčková – Markéta Wernerová 2:0 na sety.

  Neděle:

  Druhý hrací den byla na programu dohrávka všech kategorií v K.O fázi turnaje, kde jsme se mohli těšit především na špičkové zápasy elitní kategorie Open Division a žen.

  V neděli brali tituly:

  v kategorii Open Division: Petr Makrlík CZE
  v kategorii Female: Jasmina Keber SLO
  v kategorii Open Double: Petr Makrlík CZE - Melker Ekberg SWE
  v kategorii Mix Double: Jasmina Keber SLO - Sonke Kattz GER
  v kategorii U18 Male: Arne Przykalla POL
  v kategorii U18 Female: Nika Miškulin CRO
  v kategorii U14 Male: Matěj Krupička CZE
  v kategorii U14 Female: Zuzana Holešínská CZE
  v kategorii U18 Male Double: Arne Przykalla – Paul Scholz GER
  v kategorii U18 Female Double: Nika Miškulin – Gala Zukič CRO
  v kategorii O40 Male: Jan Ščavnický sr. SVK
  v kategorii O40 Female: Markéta Wernerová CZE
  v kategorii O50 Male: Piotr Borowiec POL

  Open division:

  Po skončení prvního hracího dne bylo jasné, že o kvalitní zápasy nebude nouze hned v úvodním nedělním kole. Mezi 1/16 na sebe narazili 2. hráč světového žebříčku Daniel Knoflíček CZE – Jaša Jovan SLO a Jovan se postaral o asi největší překvapení turnaje, kdy Knoflíčka přehrál 2:0 na sety. Obhájce titulu z loňského roku Myhailo Mandryk UKR narazil na Davida Zimmermannse GER, kde zvítězil 2:1 na sety. Severin Wirth SUI porazil Patricka Schusselera GER 2:1 na sety. 1. nasazený Petr Makrlík CZE narazil na svého přemožitele z loňského roku Sonke Kattze GER. Makrlík prohrával 0:1 na sety a za stavu 16:16 ve druhém setu byl krůček od vyřazení, pak ale přetáhl zápas na svoji stranu a po zisku druhé sady, převzal pevně otěže zápasu a už Kattze k ničemu nepustil. Makrlík zvítězil 16:10 v rozhodující sadě.

  Čtvrtfinále nabídlo 2 napínavé zápasy, Melker Ekberg SWE porazil 2:1 na sety Marcina Ociepu POL, kde Ekberg čelil ve 3. setu 2 matchballům Ociepi. Mihaylo Mandryk UKR vybojoval postup nad Severinem Wirthem SUI 2:1, kde ve druhém setu odvrátil 2 MP a zbytek zápasu už si pohlídal. Další výsledky čtvrtfinále: Petr Makrlík CZE – Adrian Lutz GER 2:0, Jaša Jovan SLO – David Kozári HUN 2:0.

  V prvním semifinále na sebe narazili zkušený Melker Ekberg SWE a mladičký Jaša Jovan SLO, který díky postupu do semifinále se v novém žebříčkovém vydání objeví na 2. místě. Melker Ekberg, ale hrál ve výborně formě a Jovanem si poradil bez problému a po setech 16:8, 16:9 se mohl radovat z obhajoby loňské finálové účasti na Czech Open. Ve druhém semifinále na sebe narazili asi největší adepti na titul první nasazený Petr Makrlík CZE proti obhájci titulu Mihaylo Mandrykovi UKR. Zároveň se tak opakovala repríza semifinále z letošního MS v Budapešti, takže Makrlík měl co vracet Mandrykovi. Oba hráči se opírala o výborné servisy, ale Makrlík ukázal, kdo je tady doma!
  S Mandrykem si poradil po setech 16:12, 16:12.

  Finále mezi Petrem Makrlíkem CZE a Melkerem Ekbergem SWE byla jednoznačná záležitost pro domácího hráče a po setech 16:7, 16:7 se mohl Petr Makrlík radovat ze zisku titulu z největšího turnaje pořádaného na našem území v roce 2019!

  Female:

  V kategorii žen na sebe v semifinálových bojích narazili současná mistryně světa Jasmina Keber SLO – Anja Rolfes GER. Keber potvrdili roli jasné favoritky v tomto zápase a Rolfes přehrála 16:14, 16:8. Ve druhém semifinále na sebe narazili Danaja Kněž SLO a světová dvojka Marta Urbanik POL. Urbanik předváděla svoji skvělou strategickou hru a Kněž bez větších problému porazila 16:11, 16:11.

  Finálové utkání mezi Jasminou Keber SLO – Martou Urbanik nabídlo skvělou reklamu na ženský crossminton. Nakonec po vyrovnaném boji se ze zisku titulu radovala mistryně světa Jasmina Keber, která zvítězila po setech 16:12, 16:13.

  Marta Urbanik POL se díky postupu do finále posune v novém vydání žebříčků na 1. místo v kategorii žen. Gratulujeme Marto!

  Open Double:

  Ve finále Open čtyřhry na sebe narazili největší papíroví favorité a to úřadující mistři světa Patrick Schusseler GER – David Zimmermanns GER a proti nim letos neporažení a vítězové všech 3 letošních turnajů série Masters 1 000 Petr Makrlík CZE – Melker Ekberg SWE. První sadu ovládl Makrlík s Ekbergem 16:11. Ve druhé sadě se však německý pár nadechl a sebral druhou sadu pro sebe v poměru 16:11. V rozhodující sadě však Makrlík s Ekbergem předvedli brutální nástup a Schusselera s Zimmermannsem doslova deklasovali v poměru 16:5 a mohli se tak radovat ze zisku titulu z Czech Open a zároveň zkompletovali svoji sbírku titulů z letošní sezóny z turnajů
  Masters (Europe) 1 000 na 4/4.

  Výsledky:

  Open division

  1. Petr Makrlík - TKVS
  2. Melker Ekberg - SWE
  3. Mihaylo Mandryk - UKR
  3. Jaša Jovan - SLO

  Open double:

  1.Petr Makrlík TKVS  CZE - Melker Ekberg  SWE/TKVS
  2. Patrick Schusseler - David Zimmermanns - GER
  3. Marcel Patěk - Ing. Petr Makrlík TKVS 
  3. Marcin Ociepa - Michal Kazmierczak - POL

  Female double:

  1.Helga Braun HUN - Sabina Schabek POL
  2. Radka Vašíčková TKVS - Markéta Wernerová - CZE
  3. Alena Beneszová - Aneta Huczalová - CZE
  3. Lenka Levková SVK - Naďa Suchá - CZE

  U18 Female:

  1.Nika Miškulin - CRO
  2. Gala Zukič - CRO
  3. Jesika Škodová - TKVS
  3. Agate Kristiana Spare - LAT

  U18 Male double:

  1.Arne Przykalla - Paul Scholz - GER
  2. Matěj Krupička TKVS - Jan Rodák - CZE
  3. Ondřej Volek - Jan Lichý - CZE
  3. Viliam Kopilec - Jan Ščavnický - SVK

  U18 Female double:

  1.Nika Miškulin - Gala Zukič - CRO
  2. Jesika Škodová - Andrea Škodová - TKVS
  3. Lana Glavač - Ema Stella Novak - SLO
  3. Katarina Daduláková - Livia Imrichová - SVK

  U14 Male

  1.Matěj Krupička - TKVS
  2. Jan Ščavnický jun. - SVK
  3. Thyago Martens - BEL
  3. Rihards Barkovs - LAT

  U14 Female:

  1.Zuzana Holešínská - TKVS
  2. Ana Marija Vintar - SLO
  3. Andrea Škodová - TKVS
  3. Selena Stojačič - SRB


 • Stříbrná, zlatá, stříbrná na MS družstev v letech 2017, 2018, 2019

  12.10.2019 - Praha

  Čtyři míče nás dělily od zisku titulu mistra světa v soutěži družstev pro rok 2019. Po stříbrné medaili z roku 2017 jsme obhajovali titul ze slovinského Laška z loňského roku. Na domácí půdě jsme hostili v naší skupině německý a lotyšský tým a druhá skupina byla tvořena Slovinci, Maďary a Francouzi.

  Družstvo tvořili Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Matěj Krupička, Zuzana Kubáňová, Jesika Škodová. Kapitánem byl Ing. Petr Makrlík a ředitelem celé soutěže Marcel Patěk.

  Zatímco v naší skupině bylo velice rychle rozhodnuto a náš tým postoupil ze skupiny z prvního místa, kdy doslova brutálně rozstřílel všechny své soupeře Petr Makrlíka a 100% byla i Zuzana Kubáňová , ve druhé skupině rozhodoval každý míček.

  Semifinálové zápasy proti sobě postavily Česko a Maďarsko, Slovinsko a Německo. Němci doslova vydřeli vítězství 4:2, kdy jim výrazně pomohlo, že slovinskou jedničku J. Jovana postihly křeče. Český tým doslova deklasoval Maďary 6:0. Schylovalo se k očekávanému finále, které však mělo bohužel nečekané rozuzlení, kdy česká hráčská jednička Z.Kubáňová musela opustit turnaj a jít do zaměstnání (nikdo nepředpokládal, že se bude hrát od 10 do 22 hodin). Místo ní nastoupila nadějná dorostenka, medailistka z ME dorostu J. Škodová.

  Deprese dopadla na celý tým. O to více se však zbylí hráči rvali o každý míč. Světová jednička Petr Makrlík předvedl hru, kterou nikdo předtím na crossmintomu neviděl. Přestože měl v nohách šest singlů, kde deklasoval soupeře z top 15. Proti Německu uhrál 3 body (v mixu s J. Škodovou) dokonce porazili nejsilnější německý pár P. Schusseller - A. Hubert 2:1 na sety. Bohužel ani to nestačilo, protože D. Knoflíček prohrál z mečbolu svůj zápas a J.Škodová proti zkušené německé hráčce A. Hubert vedla v obou setech, v druhém dokonce 12:10,ale neuhrála ani jeden. Při shodném poměru bodů 3:3 a setů 7:7 rozhodl o vítězství Německa poměr míčků 196:192.

  Pořadí medailistů:

  1. Německo
  2. Česká republika
  3. Slovinsko
  3. Maďarsko

  Příkladným způsobem zabezpečovali turnaj členové SVS a TSM, mistři světa a mistři Evropy v juniorských kategoriích Pavel Rada, Andrea Škodová, Tomáš Mach, Veronika Cibulková, ale i členové družstva Matěj Krupička a J. Škodová. Celému realizačnímu týmu, v čele s hráči, patří naprosté absolutorium.


 • TK Východočeská sportovní mistrem republiky družstev pro rok 2019 !

  13.10.2019 - Pardubice

  Vítězem 4. ročníku extraligy se stal obhájce titulu TK-Východočeská sportovní v sestavě Petr Makrlík jun., Daniel Knoflíček, Petr Makrlík a Jesica Škodová. Tým díky světové jedničce a dvojce v sestavě byl naprosto bezkonkurenční.

  Druhé místo doslova vydřel pražský Tým Speed Avia Praha v sestavě Marcel Patěk, Jiří Gurtler, Miloš Vojáček, Marcela Wernerová. Semifinalisty byli MaKaKo Český Těšín v sestavě: Matěj Krupička, Milan Moravec, Jiří Bydžovský, Zuzana Holešínská a SK Prague United, který bohatě využil služeb aktuální herní slovenské jedničky Patrika Turni a zkušeného M. Botura a A. Škodové.

  Tenisový model slavil svůj nesporný úspěch a řada klubu angažovala mladé hráče, medailisty z MS a ME, kteří jsou členy SVS a TSM. Tito hráči si vyšlápli na svoje daleko starší kolegy a zdramatizovali celý průběh extraligy. Za zmínku stojí vítězství MS a ME Matěje Krupičky nad matadorem M. Patěkem ve třech setech a doslova deklasování vícemistryně světa 40+ M. Wernerové od mistryně světa 13 leté Zuzany Holešínské 16:9,16:8, která hájila barvy MAKAKA. O postupu pražského klubu tak rozhodoval vyšší počet uhraných míčů.

  Pořadí družstev extraliga 2019

  1.TK Východočeská sportovní

  2. Speed Avia Praha

  3. MaKaKo Český Těšín

  3. SK Prague United

  5. Koukej Letět

  6. CC Liberec

  7. Knigts Pardubice

  8. King Hradec Králové

  Z výsledků:

  Semifinále:

  TK Východočeská sportovní - MAKAKO Český Těšín       6:0

  Speed Avia Praga – Prag United                                       3.3 (8:7)

  Finále:

  TK-Východočeská sportovní - Speed Avia Praha            6:0

  Vítězové extraligy

  2016 Crossminton Pardubice

  2017 Koukej Letět

  2018 TK Východočeská sportovní

  2019 TK Východočeská sportovní


 • Hungarian Open 2019

  9.10.-10.10.2019 - Kartal

  Na dalším podniku světové série Masters 500 získali naši hráči 2 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

  Open Division:

  V kategorii Open division potvrdil svojí formu z posledních turnajů Petr Makrlík jun. V semifinále se bohužel muset utkat se svým reprezentačním kolegou Danielem Knoflíčkem, kde zvítězil 2:0 na sety. Ve finále se narazil na M. Mandryka, kterého po výborném výkonu porazil také 2:0.

  1.Petr Makrlík jun.
  2. M. Mandryk (UKR)
  3. Daniel Knoflíček
  3. D. Kozári (HUN)

  Open double:

  V kategorii Open double zvítězil pár Petr Makrlík jun. - Norbert Hejás. Ve finále přehráli 1. nasazený pár Daniel Knoflíček - Petr Makrlík 2:0 na sety.

  1.Petr Makrlík jun. - Norbert Hejás (HUN)
  2. Daniel Knoflíček - Petr Makrlík
  3. D. Kozári (HUN) - B. Jerkovic (SRB)
  3. M. Ekberg (SWE) - Patrik Turna (SVK)

   


 • ICO Crossminton Bratislava Cup 2019

  26.10.2019 - Bratislava

  Z turnaje světové série 250 si naši hráči přiváží 3 zlaté a 1 bronzovou medaili.

  Open division:

  1.Daniel Knoflíček

  Open double:

  1.Daniel Knoflíček - Petr Makrlík

  O40 Male:

  3. Petr Makrlík

   

 • Swiss Open 2019 - 500 pts.

  1.11.2019 - Weinfelden

  Z dalšího podniku světové série Masters 500 si naši hráči přiváží 3 zlaté medaile.

  Open division: 

  Na svůj další titul dosáhl Daniel Knoflíček, který na turnaji plnil roli nasazené jedničky. Ve finále poprvé porazil semifinalistu z mistrovství světa Marcina Ociepu 2:1 na sety a připsal si tak 500 bodů do světového žebříčku. Daniel se díky tomu vrátil na pozici světové dvojky v Open division.

  1.Daniel Knoflíček
  2. M. Ociepa (POL)
  3. S. Wirth (SUI)
  3. V. Eulenberg (GER)

  Open double:

  Ve čtyřhře potvrdil svoji formu pár Daniel Knoflíček - Petr Makrlík. Ve finále porazili díky skvělé týmové chemii pár S. Wirth - I. Junker 2:0 na sety a připsali si tak další trofej do své sbírky.

  1.Daniel Knoflíček - Petr Makrlík
  2. S. Wirth - I. Junker (SUI)
  3. V. Eulenberg - B. Diallo - GER
  3. A. Kontcha (RUS) - S. Christoph (GER)

   


 • Nad Tatrami se přehnala česká bouře !

  9.11.2019 - Poprad

  Lipany Open 250

  Ze sobotního turnaje světové série 250 si naše výprava přiváží 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili.

  Open division

  V kategorii Open division potvrdili své nasazení Petr Makrlík a Daniel Knoflíček. Petr už ve čtvrtfinále narazil na M. Mandryka (UKR) a už po 3. v řadě Mandryka porazil. Ve finále Makrlík porazil Knoflíčka 2:0 na sety a bral další titul.

  1.Petr Makrlík jun.
  2. Daniel Knoflíček
  3. David Takács (HUN)
  3. W. Wilkosz (POL)

  Open double

  Ve čtyřhře patřili mezi největší favority rozjetý pár Petr Makrlík - Daniel Knoflíček, kteří ale překvapivě vypadli v úvodním kole. Naštěstí za ně převzali vítěznou roli pár Petr Makrlík jun - Marcel Patěk, kteří si tak svoji premiérovou spolupráci odbyli na výbornou !

  1.Petr Makrlík jun. - Marcel Patěk
  2. M. Mandryk - A. Zatvarská (UKR)
  3. D. Takacs - M. Szalai (HUN)
  3. V. Heldak - M. Pjecha (SVK)

   

  Lipany Open 500 Fun Series

  Po skončení 250 ky se od 20:00 rozehrál turnaj světové série Fun, která tentokrát byla formou Blackmintonu a naši hráči ukázali, že ani této výzvy se nezaleknou.

  Open division

  V kategorii Open division navázal na předchozí vítězství Petr Makrlík jun., který ukázal svojí sportovní všestranost a dominoval i na blackmintonu.

  1.Petr Makrlík jun.
  2. W. Wilkosz (POL)
  3. M. Mandryk (UKR)
  3. P. Turna (SVK)

  O50 Male

  Svůj první titul ze série 500 Fun si přiváží Petr Makrlík, který při noční hře zúročil své zkušenosti ze své střelecké kariéry. I přes náročné podmínky se za ziskem titulu prostřílel jako elitní odstřelovač !

  1.Petr Makrlík
  2. J.Gibala (SVK)
  3. P. Leski (POL)
  3. A. Tsiucalo (UKR)


 • 7. Mistrovství České republiky v Crossmintonu 2019

  23.11.2019 - Pardubice

   

  Na letošním MČR v crossmintonu se představilo celkem 79 hráčů a hráček, kde v několika kategoriích startovali úřadující mistři světa, Evropy a světové jedničky ve svých kategoriích.

   

  Novinkou letošního MČR bylo, že každý hráč má právo startovat ve 2 kategoriích dvouher a 2 čtyřher. Celkem hráči soupeřili o 19 titulů mistrů republiky pro 2019.

  Výsledky:

  Muži

  1.Petr Makrlík jun. (TK Východočeská sportovní)
  2. Daniel Knoflíček (TK Východočeská sportovní)
  3. David Brož (TK Východočeská sportovní)
  3. Marcel Patěk (Speed Team Praha)

  Ženy

  1.Jesika Škodová (TK Východočeská sportovní)
  2. Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
  3. Alena Beneszová (Makako Český Těšín)
  3. Veronika Cibulková (TK Východočeská sportovní)

  Open Čtyřhra

  1.Petr Makrlík jun. - David Brož (TK Východočeská sportovní)
  2. Daniel Knoflíček (TK Východočeská sportovní) - David Coufal (King Hradec Králové)
  3. Milan Macura - Michal Botur (SK Prague United)
  3. Michal Hamáček - Jiří Mansfeld (Koukej Letět)

  Čtyřhra Ženy

  1.Veronika Cibulková - Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
  2. Alena Beneszová - Aneta Huczalová (Makako Český Těšín)
  3. Jana Zawadzká (Makako Český Těšín) - Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
  3. Jesika Škodová - Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)

  Čtyřhra Mix

  1.Petr Makrlík jun. (TK Východočeská sportovní) - Lucie Bury (Makako Český Těšín)
  2. Radka Vašíčková - Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)
  3. Tomáš Hloušek - Aneta Huczalová (Makako Český Těšín)
  3. Jana Zawadzká (Makako Český Těšín) - Milan Macura (SK Prague United)

  U18 Chlapci

  1.Pavel Rada (TK Východočeská sportovní)
  2. Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
  3. Alex Kuchar (TK Východočeská sportovní)
  3. Vojtěch Kučera (TK Východočeská sportovní)

  U18 Dívky

  1.Jesika Škodová (TK Východočeská sportovní)
  2. Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
  3. Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
  3. Veronika Cibulková (TK Východočeská sportovní)

  U18 chlapci Čtyřhra

  1.Matěj Krupička - Pavel Rada (TK Východočeská sportovní)
  2. David Machura (Koukej Letět) - Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
  3. Marek Žulevič - Michal Žulevič (TK Východočeská sportovní)
  3. Alex Kuchar - Vojtěch Kučera (TK Východočeská sportovní)

  U18 dívky Čtyřhra

  1.Jesika Škodová - Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
  2. Veronika Cibulková - Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
  3. Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice) - Kateřina Beranová (TK Východočeská sportovní)
  3. Mia Moserová - Eliška Mrklovská (TK Východočeská sportovní)

  U14 Chlapci

  1.Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)
  2. Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
  3. Michal Žulevič (TK Východočeská sportovní)
  3. Marek Žulevič (TK Východočeská sportovní)

  U14 Dívky

  1.Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
  2. Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
  3. Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
  3. Kateřina Beranová (TK Východočeská sportovní)

  U12 Chlapci

  1.Jiří Pojmon (Crossminton Pardubice)
  2. Michal Stěhula (CC Lomnice nad Popelkou)
  3. Jan Kulíšek (TK Východočeská sportovní)
  3. Tobiáš Lipina (Makako Český Těšín)

  U12 Dívky

  1.Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
  2. Viktorie Bury (Makako Český Těšín)
  3. Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)
  3. Simona Sedláčková (Makako Český Těšín)

  U12 Čtyřhra

  1.Natálie Krpálková - Jindřich Pojmon (Crossminton Pardubice)
  2. Jan Kulíšek (TK Východočeská sportovní) - Michal Stěhula (CC Lomnice nad Popelkou)
  3. Tobiáš Lipina (Makako Český Těšín) - Martin Korbela (TK Východočeská sportovní)
  3. Simona Sedláčková - Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)

  U10 Mix

  1.Viktorie Bury (Makako Český Těšín)
  2. Martin Holešínský (TK Východočeská sportovní)
  3. Simona Sedláčková (Makako Český Těšín)
  3. Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)

  Muži 40+

  1.Marcel Patěk (Speed Team Praha)
  2. Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní)
  3. Martin Průša (Speed Team Praha)
  3. Radek Lipina (Makako Český Těšín)

  Ženy 40+

  1.Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
  2. Lucie Bury (Makako Český Těšín)
  3. Marcela Liptáková (Makako Český Těšín)

  Čtyřhra 40+

  1.Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní) - Marcel Patěk (Speed Team Praha)
  2. Libor Skala - Karel Chlubna (SK Prague United)
  3. Martin Průša (Speed Team Praha) - Milan Moravec (TK Východočeská sportovní)
  3. Radek Lipina - Tomáš Hloušek (Makako Český Těšín)

  Muži 50+

  1.Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní)
  2. Milan Moravec (TK Východočeská sportovní)
  3. Martin Průša (Speed Team Praha)
  3. Tomáš Kabeš (TK Východočeská sportovní)

    • HMČR 2019

 • DĚKUJEME ZA PODPORU NAŠEHO KLUBU V DOTAČNÍCH PROGRAMECH ZA ROK 2021

   


  - NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTUŘE

   

  - STATUTÁRNÍMU MĚSTU PARDUBICE
 • Úspěchy

  V roce 2020 nás od sportovních úspěchů zastavila pandemie Covid-19. • Nad Somborem zněla důrazně Česká hymna

  14.-15.9.2019 - Sombor

  Otevřené mistrovství Srbska ve znamení výrazných našich úspěchů. 5 zlatých a 2 bronzové medaile bylo výsledkem tvrdé práce našeho klubového výběru na otevřeném mistrovství Srbska.

  Open divison / Open double

  V kategorii open single již potřetí triumfovala světová jednička, český reprezentant Petr Makrlík, který i potřetí slavil vítězství společně se svým Švédským přítelem M.Ekbergem i v deblu.

  U18 double

  Ve čtyřhře do 18 let vybojovali zlato Matěj Krupička - Pavel Rada.

  U18 Male

  V kategorii do 18 let obsadil 3. místo Pavel Rada

  U14 Male

  V kategorii potvrdil svojí dominanci Matěj Krupička, který je stále neporažen v tomto roce.

  O50 Male

  V kategorii nad 50 let bral bronz Ing. Petr Makrlík


 • Nad Chorvatskou Pulou vlála Česká vlajka!

  31.8.2019 - Pula

   

   

  Naši crossmintonisté opět zabodovali na turnaji kategorie 500 v Chorvatské Pule.

  Open double

  V kategorii open debl vybojoval Petr Makrlík společně s O.Vinczem(HUN) zlatou medailu  a upevnil si tím pozici světové deblové jedničky.

  Výborných výsledků v podobě bronzové medaile dosáhl také díky svěmu žebříčkovému nasazení pár  Ing. Petr Makrlík, Marcel Patěk a tímto se posunul na 14. resp. 20. místo ve světovém žebříčku nejprestižnější deblové kategorie. Na stupně vítězů je překvapivě také doprovodil druhý český pár Pavel Podvolecký, Roman Juráš.

  Open division

  V singlu vybojoval Petr Makrlík bronzovou medaili, kdy jeho náskok v čele světového žebříčku o více jak 5000 bodů je dosti demotivující pro ostatní hráče. (Fotografie z této kategorie nebyla dodána vzhledem k únavě hráčů této elitní kategorie, pro potřeby tohoto článku jsme tedy museli vzít za vděk pracovitostí našeho prezidenta, který posilněn před náročnou činností pomáhal pořadatelům se stavěním kurtů co mu jen jeho mladistvý věk dovolil)

  Woman

  Jesika Škodová obsadila v kategorii žen čtvrtfinálovou pozici.

  U14 Female

  V mládežnické kategorii jsme měli jediné želízko v ohni Andreu Škodovou, která s přehledem získala zlatou medaili v singlu kategorie U14.

  O50 male

  V kategorii O50+ obsadil třetí místo Ing. Petr Makrlík.

  Celkově turnaj ukázal výbornou připravenost našich hráčů ve všech kategoriích. Pořadatel připravil naprosto perfektní podmínky, překrásné ubytování na hotelu s bazénem, krásná pláž a závěrečný krásný banket s rautem. Děkujeme řediteli turnaje Nebojšovi Aleksić a jeho týmu za překrásný turnaj na konci srpnového měsíce.


 • Překrásná starobylá Riga byla svědkem dalších úspěchů hráčů se lvíčkem na prsou !

  23.-24.8.2019 - Riga

  Naši hráči získali 1 zlatou, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile na předposledním granslamovém turnaji (kategorie 1000) ve starobylé Rize.

  Open double

  V elitní kategorii open debl nejdříve navázala světová jednička Petr Makrlík na předchozí dvě vítězství z grandslamových turnajů v Lašku a Hanoveru a společně se svým spoluhráčem M.Ekbergem(SWE) si připsali další vítězství. V tvrdém souboji na tři sety přehráli úřadujícího mistra světa v deblu P.Schüsselera(GER) a úřadujícího mistra světa v open P.Hjalmarsona(SWE).

  Bronzové medaile na úkor pořadatelů doslova vydřeli Ing. Petr Makrlík (aktuálně světový hráč č.13) a Marcel Patěk (aktuálně světový hráč č.22).

  Open division

  V open singlu nejdříve naše světová jednička Petr Makrlík v těžkém zápase porazil M.Ekberga(SWE), ale ve finále proti trojnásobnému mistru světa P.Hjalmarsonovi(SWE) tahal za kratší konec. Petr prohrál z bývalou světovou jedničkou po dvou letech.

  O50 Male

  Nedávný vítěz posledního českého 250 turnaje Ing. Petr Makrlík nevyužil tři setboly na světovou jedničku K.Vinczeho(HUN) a to ho stálo medailové umístění. Martin Andrle s přehledem postoupil ze skupiny a k medaili mu ve druhém setu chyběli pouze dva míče. Zápas však vyhrál zkušenější J.Patai(HUN).


 • Prague Raketsport Open 2019

  10.8.2019 - Praha

   

  Další podnik světové série 250 se konal v Praze a naši hráči zde dosáhli dalších medailových úspěchů.

   

  Open Division:

  3. Petr Makrlík ml.

  Open doubles:

  2. Petr Makrlík - Marcel Patěk ( Speed Team Praha)

  Mix doubles:

  1. Petr Makrlík ml. - Natálie Mazurová ( SK Makako)

  O50 Male:

  1. Ing. Petr Makrlík
  2. Ing. Milan Moravec

 • Prague Raketsport Open 2019


 • Mistrovství světa v crossmintonu 2019

  4.-7.7.2019 - Budapešť

   

  Z letošního mistrovství světa si naši hráči priváží 2 zlaté, 3 stříbrné a 6 bronzových medailí !

   

  Medailisté z MS v Budapešti 2019

   

  Open division

  3. Petr Makrlík

   

  Open doubles

  2. Petr Makrlík - Daniel Knoflíček

   

  U18 Female doubles

  3. Jesika Škodová - Andrea Škodová

   

  U18 Male doubles

  3. Matěj Krupička - Pavel Rada

   

  U14 Male

  1. Matěj Krupička

   

  U14 Female

  1. Zuzana Holešínská
  3. Andrea Škodová

   

  O40 Female doubles

  2. Radka Vašíčková - Markéta Wernerová (Speed Team Praha)

   

  Všem medailistům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho klubu na této vrcholné akci !

   

 • MS Budapešť 2019


 • Austrian Open 2019 - Masters 500

  29.-30.6.2019 - Vídeň

   

   

  Na dalším podniku světové série Masters 500 konané ve Vídni vybojovali naši hráči cenná vítězství a medailové pozice pro psychickou pohodu před nadcházejícím mistrovství světa v Crossmitonu 2019.

   

  Celkem naši hráči získali 4 zlaté medaile, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili !

   

  Open division

  1. Petr Makrlík

   

  Open doubles

  1. Petr Makrlík - Daniel Knoflíček

   

  U18 Female

  3. Jesika Škodová

   

  U14 Female

  1. Zuzana Holešínská

  2. Andrea Škodová

 • Austrian Open 2019


 • Meziklubový turnaj 24.6.2019


 • Bohumín Open 2019 - 250 pts.

  22.6.2019

   


  Na turnaji světové série 250 v Bohumíně vybojoval stříbrnou medaili ve čtyřhře Open Ing. Petr Makrlík po boku svého stabilního deblového spoluhráče Marcela Patěka.

   

  Výsledky čtyřhry:

  1. Ociepa - Wróbel
  2. Makrlík - Patěk
  3. Vosátka - Turňa
  3. Leski - Cwiakala

   

  Ing. Petr Makrlík se finálovou účastí posunul v aktuálním vydání světového žebříčku na 14. místo.

   

  Gratulujeme !

 • Bohumín Open 2019


 • Polish Open 2019 - Masters 500

  8.6.2019 - Varšava

   

  Na dalším podniku světové série 500, který se konal ve Varšavě, vybojovali naši hráči 4 zlaté medaile a 1 bronz !

   

  Open division

  Bez ztráty setu se obešla nejvíce sledovaná kategorie Open, kde své kvality naplno ukázal náš aktuálně druhý hráč světa Daniel Knoflíček.

   

  Open doubles

  Vítězství na turnaji si připsal náš pár ve složení Daniel Knoflíček - Ing. Petr Makrlík, kteří prošli celým turnajem bez zaváhání a set ztratili až ve finále s párem Wróbel - Chmielewski(POL).

   

  Mix doubles

  V kategorii mixů se radujeme z bronzové medaile díky páru Petr Vosátka (PGU) - Jesika Škodová, který byl dokonce dva speedery od finále a svým soupeřům Miloň - Grzegory(POL) podlehl až po nervy drásající bitvě 14:16 v rozhodujícím setu.

   

  U18 Female

  Zlato v dívkách brala Jesika Škodová, která tuto kategorii dokázala opanovat bez jediné prohry a získala pro naši výpravu další cenné zlato.

 • Polish Open 2019


 • ICO Crossminton Slovak Open 2019 - 500 pts.

  25.5.2019 - Bánská Bystrica

   

  O víkendu zavítali naši hráči na tradiční turnaj světové série 500 v Bánské Bystrici.

   

  Z medailového umístění se radovala Jesika Škodová v kategorii U18 dívek. V semifinále nestačila na pozdější vítězku turnaje G. Zukič.

 • Slovak Open 2019


 • German Open 2019 - Masters 1 000

  11.-12.5.2019 - Hannover

   

  Na dalším podniku světové série Masters 1 000, tentokrát v Německu, se představili naši hráči, kteří opět brali převážnou porci medailí.

   

  Celkem naši hráči získali 4 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.

   

  Open doubles:

  1. Petr Makrlík - Melker Ekberg

   

  U18 Male:

  3. Pavel Rada

   

  U18 Open doubles:

  1. Matěj Krupička - Pavel Rada
  3. Zuzana Holešínská - A. Spare (LAT)

   

  U14 Male:

  1. Matěj Krupička

   

  U14 Female:

  2. Zuzana Holešínská

 • German Open 2019


 • Croatian Open 500 pts

  27.4.2019 - Záhřeb

  Na silně obsazeném turnaji světové série 500 v Záhřebu si Zuzana Holešínská připsala další turnajový titul do své sbírky v kategorii U14 Open.

   

  Ve čtyřhře dívek do 18 let po boku J. Gergo (HUN) získala Z. Holešínská stříbro.

   

  U14 Open

  1. Zuzana Holešínská (CZE)

  2. A. Spare (LIT)

  3. Ž. Kolenc (SLO)

  3. L. Glavač (SLO)

   

  U18 female doubles

  1. N. Miškulin - G. Zukič (CRO)

  2. Z. Holešínská - J. Gergo (HUN)

  3. L. Glavač - E. Novak (SLO)

  3. P. Rogelj - H. Zorec (SLO)

 • Croatian Open 500 pts


 • Letní mistrovství republiky mládeže 2019

  14.4.2019 - Pardubice

   

  V neděli proběhlo 2. letní mistrovství republiky mládeže v kategoriích U12, U14, U16, U18.

   

  Medailisté z letního mistrovství ČR pro rok 2019

   

  U18 chlapci:

  1.Pavel Rada
  2. Matěj Krupička
  3. Alex Kuchár
  3. Vojtěch Kučera

  U18 dívky:

  1.Jesika Škodová
  2. Veronika Cibulková
  3. Zuzana Holešínská
  3. Andrea Škodová

  U16 chlapci:

  1.Matěj Krupička
  2. Pavel Rada
  3. Michal Žulevič
  3. Milan Bryknar

  U16 dívky:

  1.Zuzana Holešínská
  2. Andrea Škodová
  3. Natálie Mazurová
  3. Mia Moserová

  U14 chlapci:

  1.Matěj Krupička
  2. Tomáš Mach
  3. Michal Žulevič
  3. Marek Žulevič

  U14 dívky:

  1.Zuzana Holešínská
  2. Andrea Škodová
  3. Natálie Mazurová
  3. Eliška Ludvíková

  U12 chlapci:

  1.Michal Stěhula
  2. Martin Holešínský

 • Letní mistrovství republiky mládeže 2019


 • Letní mistrovství republiky dospělých 2019

  13.4.2019 - Pardubice

   

  Po skončení všech zápasů družstev, proběhlo v crossmintonovém centru Pardubice 2. letní mistrovství republiky dospělých.

   

  Medailisté z letního mistrovství ČR pro rok 2019

  Muži:

  1.Petr Makrlík
  2. Daniel Knoflíček
  3. Milan Macura
  3. Petr Vosátka

  Ženy:

  1.Markéta Wernerová
  2. Jesika Škodová
  3. Veronika Cibulková
  3. Radka Vašíčková

  Open čtyřhra:

  1.Petr Makrlík - Petr Makrlík
  2. Milan Macura - Marcel Patěk
  3. Karel Chlubna - Jan Kučera
  3. Martin Liščák - Tomáš Marzy

  Mix čtyřhra:

  1.Daniel Knoflíček - Jesika Škodová
  2. Petr Vosátka - Veronika Cibulková
  3. Markéta Wernerová - Martin Průša
  3. Radka Vašíčková - Jiří Gurtler

  Muži 50+:

  1.Petr Makrlík
  2. Martin Průša
  3. Karel Chlubna
  3. Jiří Gurtler

 • Letní mistrovství republiky dospělých 2019


 • Mistrovství republiky mládežnických družstev, 1. a 2. liga dospělých 2019

  13.4.2019 - Pardubice

   

  V sobotu proběhlo v Crossmintonovém centru Pardubice mistrovství republiky mládežnických družstev a zároveň se odehrála 1. a 2. liga v soutěži družstev dospělých.

   

  Mistrovství republiky mládežnických družstev 2019

  U18 chlapci:

  1.TK Východočeská sportovní A
  2. King Hradec Králové
  3. CC Lomnice nad Popelkou
  3. TK Východočeská sportovní B

  U18 dívky:

  1.TK Východočeská sportovní
  2. Knights Pardubice
  3. King Hradec Králové

  U16 chlapci:

  1.TK Východočeská sportovní A
  2. TK Východočeská sportovní B
  3. CC Lomnice nad Popelkou

  U16 dívky:

  1.TK Východočeská sportovní
  2. Knights Pardubice
  3. King Hradec Králové A
  3. King Hradec Králové B

  U14 Open:

  1.Crossminton Pardubice
  2. TK Východočeská sportovní
  3. CC Lomnice nad Popelkou

  U14 dívky:

  1.TK Východočeská sportovní
  2. King Hradec Králové

  U12 Mix:

  1.King Hradec Králové
  2. CC Lomnice nad Popelkou

  1. liga družstev 2019

  Pořadí Celkové umístění týmů: 1. liga družstev 2019
  1. TK Východočeská sportovní B
  2. SK Prague United B
  3. Speed Avia Praha B
  4. Crossminton Pardubice B
  5. King Hradec Králové B
  6. Knights Pardubice B
  7. Knights Pardubice
  8. TK Východočeská sportovní C
  9.-10. SK MaKaKo B
  9.-10. CC Lomnice nad Popelkou
  11.-12. CC Semily
  11.-12.

  CC Dvůr Králové n. L.

   

  2. liga družstev 2019

  Pořadí Celkové umístění týmů: 2. liga družstev 2019
  1. Speed Avia Praha C
  2. SK Prague United C
  3. TK Východočeská sportovní D
  4. CC Lomnice nad Popelkou B
  5.-8. CC Semily B
  5.-8. TK Východočeská sportovní E
  5.-8. CC Turnov
  5.-8. King Hradec Králové C
  9.-16. CC Brno
  9.-16. CC Lomnice nad Popelkou C
  9.-16. CC Mariánské Lázně
  9.-16. Knights Pardubice C
  9.-16. CC Jihlava
  9.-16. CC České Budějovice
  9.-16. CC Náchod
  9.-16. CC Dvůr Králové n. L. B
 • Mistrovství republiky mládežnických družstev, 1. a 2. liga dospělých 2019


 • O perníkové srdce Open 250 pts
  7.4.2019

  Letošní druhý turnaj světové série 250 na území ČR, pořádaný naším klubem se povedl na výbornou. Turnaje se celkem zúčastnilo 77 hráčů ze 3 států a naši hráči získali převážný počet medailí ze všech kategorií.

   

  Celkem naši hráči vybojovali 7 zlatých, 7 stříbrných a 17 bronzových medailí.

   

  Open division

  1. Petr Makrlík jun.
  2. Daniel Knoflíček

  Female

  3. Jesika Škodová
  3. Radka Vašíčková

  Open doubles

  1. Petr Makrlík jun. - Daniel Knoflíček
  2. Petr Makrlík - Marcel Patěk (Speed Team Praha)

  Mix doubles

  2. Jesika Škodová - Petr Vosátka (Prague United)

  Female doubles

  3. Eliška Mrklovská - Eliška Ludvíková
  3. Mia Moserová - Anastázie Mazalová

  U18 Male

  2. Pavel Rada
  3. Alex Kuchar
  3. Vojtěch Kučera

  U18 Male doubles

  1. Matěj Krupička - Pavel Rada
  2. Šimon Špilar - Tomáš Mach
  3. David Vlasák - Vojtěch Kratochvíl
  3. Michal Žulevič - Marek Žulevič

  U14 Male

  1. Matěj Krupička
  2. Šimon Špilar
  3. Tomáš Mach

  U14 Female

  1. Zuzana Holešínská
  3. Eliška Mrklovská
  3. Eliška Ludvíková

  O50 Male

  3. Petr Makrlík

 • O perníkové srdce Open 250 pts


 • Výročí 100 let Slovan Pardubice (1919 - 2019)
  30.3.2019 - areál Slovany

   

  V sobotu proběhla ve sportovním areálu Slovany akce k oslavě 100 let od založení Slovan Pardubice.

   

  Mezi doprovodný program byla zařazena ukázka hry našich předních hráčů světové jedničky Petra Makrlíka a světové dvojky Daniela Knoflíčka.

   

  Tímto chceme poděkovat našim hráčům za účast na této akci !

   

 • Výročí 100 let Slovan Pardubice


 • ICO Crossminton Slovenian Open 2019 Masters 1 000

  23.-24.3.2019 - Laško

   

  Z prvního letošního turnaje světové série Masters 1 000 si naši hráči přivážejí několik cenných kovů.

  Celkem naši hráči vybojovali 4 zlaté, 3 stříbrné, 5 bronzových medailí a potvrdili tak, svoji výbornou formu před nadcházejícím Mistrovství světa !

   

  Open Division:

  1. Petr Makrlík
  3. Daniel Knoflíček

  Open Doubles:

  1. Petr Makrlík - Melker Ekberg
  3. Daniel Knoflíček - Marcin Ociepa

  U18 Female:

  3. Jesika Škodová

  U18 doubles Male:

  2. Matěj Krupička - Balász Benco

  U18 doubles Female:

  2. Jesika Škodová - Andrea Škodová
  3. Zuzana Holešínská - Veronika Cibulková (SK Prague United)

  U14 Male:

  1. Matěj Krupička

  U14 Female:

  1. Zuzana Holešínská
  3. Andrea Škodová

   

  Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších bojů !

 • ICO Crossminton Slovenian Open 2019 - Masters 1 000


 • 3. titul v řadě z Nation Cup - central Europe pro český reprezentační výběr !

  17.3.2019 - Polsko

   

  Reprezentační družstvo, které získalo v loňském roce titul mistrů světa v soutěži družstev, se vydalo již po 3. obhájit titul z Nation Cup - central Europe a podařilo se jim to na výbornou.

  Hráči našeho klubu tvořili pátěř reprezentační týmu, což náš nesmírně těší !

   

  Tým ve složení:
  Muži:
  1. Petr Makrlík (TKVS)
  2. Daniel Knoflíček (TKVS)
  3. Marcel Patěk (Speed Team Praha)

  Ženy:
  1. Zuzana Kubáňová (TKVS)
  2. Jesika Škodová (TKVS)

  Kapitán:
  Ing. Petr Makrlík 

  Výsledky:

  Česko - Slovensko 5:1
  1. Makrlík - Turna 2:0

  2. Knoflíček - Kakula 1:2
  3. Kubáňová - Kriváňová 2:1
  4. Makrlík - Kakula 2:0
  5. Knoflíček, Kubáňová - Turna, Kriváňová 2:0
  6. Makrlík, Kubáňová - Kakula, Kriváňová 2:0

  Česko - Německo 5:1
  1. Makrlík - Franke 2:0

  2. Knoflíček - Zimmermanns 2:1
  3. Kubáňová - Huckinghaus 2:0
  4. Makrlík - Zimmermanns 2:0
  5. Knoflíček, Kubáňová - Franke, Huckinghaus 0:2
  6. Makrlík, Kubáňová - Zimmermanns, Huckinghaus 2:0

  Česko - Polsko 5:1
  1. Makrlík - Madej 2:0

  2. Knoflíček - Knapczyk 2:0
  3. Kubáňová - Wincenciak 2:0
  4. Makrlík - Knapczyk 2:1
  5. Knoflíček, Kubáňová - Madej, Wincenciak 2:0
  6. Patěk, Škodová - Knapczyk, Wincenciak 0:2

 • Nation CUP - Central Europe 2019


 • ICO Crossminton STARS Brzeszcze 250 pts

  16.3.2019 - Polsko

   

  3 zlaté a 4 bronzové medaile vybojovali naši hráči na turnaji světové série 250 v Brzeszce

   

  Open Division:

  3. Daniel Knoflíček

  Woman:

  Zuzana Kubáňová

  Open Doubles:

  3. Petr Makrlík - Marcel Patěk (Speed Team Praha)

  Mix Doubles:

  1. Petr Makrlík jun. - Jesika Škodová

  3. Zuzana Kubáňová - Daniel Knoflíček

   

 • ICO Crossminton STARS Brzeszcze 250


 • 6 ICO Crossminton Pardubice Open 2019
  23.2.2019 - Pardubice

   

  5 zlatých a 7 bronzových medailí získali naši hráči na letošním 1. turnaji světové série kategorie 250 na území ČR.

   

  Open division:

  1. Petr Makrlík jun.

  Woman:

  3. Jesika Škodová

  Open doubles:

  1. Petr Makrlík jun. - Adam Kakula (SVK)
  3. Petr Makrlík - Marcel Patěk ( Speed Team Praha)

  Mix doubles:

  1. Radka Vašíčková - Wojciech Wilkosz (POL)

  U18 doubles:

  1. Pavel Rada - Mateusz Faska (POL)
  3. Jesika Škodová - Andrea Škodová

  U14 female:

  1. Zuzana Holešínská
  3. Andrea Škodová

  O40 male:

  3. Jan Škoda

  O50 male:

  3. Petr Makrlík

   

 • 6 ICO Crossminton Pardubice Open 2019


 • Petr Makrlík převzal cenu pro nejúšpěšnějšího sportovce Pardubic za rok 2018

   

  28.1.2019 - Pardubice

   

  Světová jednička Petr Makrlík, díky svým fantastickým výsledkům z minulé sezóny byl oceněn trofejí pro nejúspěšnějšího sportovce Pardubic za rok 2018.

   

   

  Gratulujeme !

 • Petr Makrlík - nejúspěšnější sportovec Pardubic 2018

 • DĚKUJEME ZA PODPORU NAŠEHO KLUBU V DOTAČNÍCH PROGRAMECH ZA ROK 2020

   

  - MINISTERSTVU ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

   

  - STATUTÁRNÍMU MĚSTU PARDUBICE

   

  - KRÁLOVÉHRADECKÉMU KRAJI


  - STATUTÁRNÍMU MĚSTU HRADEC KRÁLOVÉ


 • Host dne na TV V1 - Petr Makrlík


 • Elitně obsazené 6. HMČR v Crossmintonu zná své vítěze !

  24.11.2018 - Pardubice

   

  Celkem 98 hráčů z 18 klubů se v historicky nejsilnější konkurenci utkalo o halové tituly.

  Naši hráči získali rekordní počet medailí ! Celkově 12 zlatých, 7 stříbrných a 16 bronzových medailí !

   

  V elitní kategorii Open division nastoupila kromě reprezentantů Ing. Milana Macury a Jana Swienczeka, kompletní česká špička. Na MČR nechyběla ani světová jednička Petr Makrlík a 4. hráč světa Daniel Knoflíček !

   

  Akce byla podporována Statutárním městem Pardubice !

   

  Výsledky:

  Open division:

  1. Petr Makrlík
  2. Daniel Knoflíček

  Ženy:

  1. Zuzana Kubáňová

  Open doubles:

  1. Petr Makrlík - Ing. Petr Makrlík
  3. Ing. Milan Moravec - Milan Jedlička

  Mix doubles:

  1. Daniel Knoflíček - Mgr. Zuzana Kubáňová

  U18 chlapci:

  3. Pavel Rada

  U18 dívky:

  1. Jesika Škodová

  U18 chlapci čtyřhra:

  2. Petr Blaščík - Tomáš Kratochvíl
  3. Pavel Rada - Matěj Krupička

  U18 dívky čtyřhra:

  1. Jesika Škodová - Andrea Škodová
  2. Zuzana Holešínská - Veronika Cibulková (Prague Unied)
  3. Mie Moserová - Eliška Mrklovská

  U14 dívky:

  1. Andrea Škodová
  3. Eliška Ludvíková

  U12 chlapci:

  3. Marek Žulevič
  3. Michal Žulevič

  U12 dívky:

  1. Zuzana Holešínská
  3. Ellen Pitterová

  U10 Mix:

  3. Martin Holešínský
  3. Nikita Kubáňová

  O40 muži:

  2. Tomáš Kubáň
  3. Pavel Blaščík
  3. Ing. Jiří Bydžovský

  O50 muži:

  1. Ing. Milan Moravec
  3. Ing. Petr Makrlík

  O40 ženy:

  2. Mgr. Radka Vašíčková

   

 • HMČR 2018


 •  

  1. ročník memoriálu DT Petra Makrlíka zná svého vítěze
  11.11.2018 - Železný Brod

   

  Česká asociace branných sportů uspořádala v příjemném prostředí zajímavou střeleckou soutěž.

   

  Soutěžilo se na 10 ran z pistolí ČZ - 75, Sarsilmaz CM 9, Sarsilmaz, vše v ráži 9.00 revolver Smith end Wesson v ráži 9.mm special, 3 x 10 polohy útočná puška 858 ráže 7,62 mm x 39, 3x 10 polohy malorážka ráže 5,6 mm a útočná puška M-16, AR-15 v ráži 5,56 mm (223 remington)

  Po 5 ti hodinové bitvě bylo rozhodnuto: prvním vítězem a držitelem putovního poháru se stal prezident asociace branných sportů Ing.Petr Makrlík, 2.místo vybojoval viceprezident Miroslav Walek .

  O 3.místo se strhla napínavá bitva kterou nakonec pro sebe rozhodl Petr Makrlík mladší ,který o 4 body porazil prezidenta České unie svobodných sportů Libora Coufala.

   

  Celkové pořadí TOP 5: 

  Pořadí Jméno a příjmení Rok narození 9 mm 858 7,62 5,6 5,56  Celkem bodů
  1. místo  Ing. Petr Makrlík 1965 97,89,92,42  80,84,82  74,82,93  87 902
  2. místo  Miroslav Walek MBA 1988 89,90,88,80  83,81,76  31,70,61  76 825
  3. místo  Petr Makrlík 1993 85,78,72,41  87,63,85  62,21,76  40 710
  4. místo  Libor Coufal 1984 72,34,36,68  63,69,91  68,66,71  68 706
  5. místo Petr Procházka 1985 56,70,32,87  84,31,84  13,50,47  82 636
 • Memoriál DT Petra Makrlíka 2018


 • Zuzana Holešínská se stala 1. hráčkou světa
  v kategorii U12 dívek !

   

  Díky vítězství na turnaji světové série 1000 - German Open 2018 se Zuzana Holešínská stala světovou jedničkou v kategorii do 12 let dívek !

   
 • Zuzana Holešínská - world no. 1 - U12 Female


 • German Open 2018 - Masters series 1 000

  19.-21.10.2018 - Mnichov

   

  2 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile si přívážejí naši hráči z posledního letošního turnaje světové série 1 000.

   

  Open divison:

  Svoji dominanci potvrdil Petr Makrlík, který na nejkvalitněji obsazeném letošním turnaji světové série 1 000 porazil všechny své pronásledovatele.

  3. místo vybojoval Daniel Knoflíček, který v semifinále bohužel narazil na Petra.

  Open doubles:

  Ve čtyřhře zvítězil Daniel Knoflíček po boku P. Hjalmarsona. Ve finále porazili Petra Makrlíka s M. Ekbergem 16:14, 16:14 a zastavili tak nadvládu Petra s Melkerem na turnajích Masters series 1 000.

   

  Daniel Knoflíček se vítězstvím na tomto turnaji stal 2. hráčem světa v kategorii Open doubles !

  U18 Female:

  Další úspěšný turnaj má za sebou Jesika Škodová, která si z German Open veze bronz.

  U14 Open:

  Stříbro si přiváží Andrea Škodová, která bohužel v boji o zlato nedotáhla slibné vedení 1:0 na sety proti vítězce turnaje A. Spare.

  U12 Open:

  Další vítězství z turnaje Masters series 1 000 si připsala Zuzana Holešínská, která za celý turnaj neztratila set.
  Zuzana si připsala 1 000 bodů do světového žebříčku a stala se tak aktuální světovou jedničkou v kategorii do 12 let dívek !

  Ladies doubles:

  Jesika Škodová po boku Terezy Cibulkové (SK Prague United) získali bronzovou medaili.

   

   

 • German Open 2018


 • TK Východočeská sportovní se stala mistrem
  Extraligy družstev pro rok 2018
  13.10.2018 - Pardubice

   

  12.družstev se utkalo o extraligovou korunu . Po 9 ti hodinách urputných bojů si pohár pro vítěze extraligy 2018  odnesl náš elitní tým TK Východočeská sportovní A.

  Bronzovou příčku vybojoval náš tým TK Východočeská sportovní B !

   

  Družstvo vybojovalo extraligový titul v sestavě:

  1. Petr Makrlík, světová jednička, úřadující mistr Evropy v singlu i deblu
  2. Daniel Knoflíček, světová čtyřka, úřadující mistr Evropy v deblu
  3. Adam Kakula, světová sedmička, semifinalista mistrovství Evropy v deblu
  4. Jesica Škodová, semifinalistka mistrovství Evropy dorostenek

   

  Bronzovou příčku vybojoval tým TK Východočeská sportovní B v sestavě:

  1. Ing. Jiří Bydžovský
  2. Ing. Milan Moravec

  3. Ing. Petr Makrlík
  4. Zuzana Holešínská

   

  Cesta za titulem:

  Čtvrtfinále:

  TK Východočeská sportovní A - CC Mariánské Lázně 6 : 0


  Semifinále:

  TK Východočeská sportovní A - Crossminton Pardubice B 5 : 1


  Finále:

  TK Východočeská sportovní A – Speed Avia Praha 6 : 0

   

   

   

  Gratulujeme našemu týmu k zisku titulu a děkujeme našim hráčům za úspěšnou reprezentaci našeho klubu !

   

   

   

 • Extraliga Crossmintonu 2018


 • Radeče Open 250 pts.
  7.10.2018 - Radeče

  3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili vybojovali naši hráči na turnaji světové série 250 v Radeče.

   

  Open division:

  Daniel Knoflíček si po vítězství ze sobotního finále Nation Cupu připsal další turnajový vavřín. Na kvalitně obsazeném turnaji potvrdil svojí výbornou formu a celý turnaj prošel bez ztráty setu. Ve finále porazil C. Peltiera 16:13, 16:14.

  Open doubles:

  Daniel Knoflíček společně s Adamem Kakulou potvrdili roli favoritů a bez problému si dokráčeli pro zisk titulu. Bronzovou medaili vybojoval Ing. Petr Makrlík po boku Jozefa Gibaly.

  U18 dívky:

  Skvělé druhé místo obsadila Jesika Škodová, která nestačila pouze na vítězku Czech Open Galu Zukič.

  O50 muži:

  Po sobotním úspěšném vedení národního týmu si Ing. Petr Makrlík připsal turnajový vavřín v kategorii O50. Během turnaje mu dokázal sebrat set pouze výborně hrající Chorvat D. Barišič.

 • Radeče Open 250 pts


 • Naši hráči dotáhli k vítězství národní tým
  na mistrovství světa družstev 2018 
  6.10.2018 - Laško

  Čeští reprezentanti poprvé v historii mistry světa v soutěži družstev !

  Páteří národního týmu byli hráči našeho klubu světová jednička Petr Makrlík a světová 5ka Daniel Knoflíček.

   

  Tým ve složení:
  1. Petr Makrlík
  2. Daniel Knoflíček
  3. Ing. Petr Makrlík (kapitán týmu)
  1. Zuzana Kubáňová (Prague United)
  2. Jesika Škodová

   

  Po celý turnaj hráči předváděli neskutečný týmový výkon a ostatní reprezentace přehráli rozdílem třídy.

  1. Česká republika - Slovensko         4:2

  1. Makrlík - Ostrihoň 2:0
  2. Knoflíček - Kakula 1:2
  3. Kubáňová - Syč Kriváňová 0:2
  4. Makrlík - Kakula 2:0
  5. Knoflíček/Kubáňová - Ostrihoň/Syč Kriváňová 2:0
  6. Makrlík/Kubáňová - Kakula/Syč Kriváňová  2:0

  2. Česká republika - Francie              6:0

   

  1. Makrlík - Jofrie 2:0
  2. Knoflíček - Peltier 2:0
  3. Kubáňová - Dete 2:0
  4. Makrlík - Peltier 2:0
  5. Knoflíček/Kubáňová - Jofrie/Dete 2:0
  6.Makrlík/Kubáňová - Peltier/Dete 2:0

  3. Česká republika - Slovinsko             6:0

  1. Makrlík - Jovan 2:0
  2. Knoflíček - Lipusček 2:0
  3. Kubáňová - Škerl L. 2:1
  4. Makrlík-Lipusček 2:0
  5. Knoflíček/Kubáňová - Jovan/Kněž 2:0
  6. Makrlík/Kubáňová - Lipusček/Škerl L. 2:1

   

   

  Konečné pořadí:

  1.Česká republika /6 bodů
   2. Slovinsko            /3 body
   3. Francie                /2 body
  4. Slovensko           /1 bod

   

   

  Gratulujeme !

   

   

   

   

 • Nation Cup 2018


 • Czech Open 2018 - ME U10, U12
  29.-30.9.2018 - Brno

   

  Na mistrovství Evropy v kategoriích U10 a U12 vybojovali naši hráči 3 stříbrné medaile.

  Z turnaje série Masters 1 000 si přivážejí 2 zlaté, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile.

   

  Mistrovství Evropy v kategoriích U12 a U10

   

  Na mistrovství Evropy juniorů jsme měli největší naděje na zisk titulu v podobě Zuzany Holešínské v kategorii U12 dívek, deblového páru Zuzana Holešínská a Natálie Krpálková (Cross Pce) ve čtyřhře U12 Open.

  U12 - Dívky

  V kategorii U12 dívek vybojovala Zuzana Holešínská stříbrnou medaili. Ve finále bohužel podlehla Slovince L. Glavač po setech 16:13 a 16:10.

  U12 čtyřhra - Open

  Ve čtyřhře vybojovali 2. místo Zuzana Holešínská s Natálií Krpálkovou (Cross Pce). Ve finále podlehli J. Ščavnickému a B. Bujnáčkovi 16:11, 16:11.

  U10 čtyřhra - Mix

  Ve čtyřhře získali stříbro Martin Holešínský po boku J. Pojmona (Cross Pce). 

   

  Czech Open 2018

  Open divison

  3. místo obsadil Daniel Knoflíček, který v semifinále podlehl pozdějšímu vítězi turnaje M. Mandrykovi.

  Open doubles

  Zlato vybojoval pár Petr Makrlík s M. Ekbergem, kteří tak opět prodloužili svojí neporazitelnost. 2. místo obsadil Daniel Knoflíček po boku Adama Kakuly.

  U18 dívky

  Skvělé 3 místo obsadila v silné konkurenci Jesika Škodová. Jesika v semifinále nestačila na světovou jedničku N. Miškulin.

  U14 chlapci

  Výbornou formu potvrdil Pavel Rada, který ve probojoval do finále, ve kterém ve finále podlehl po nádherném boji s M. Faskou. 3 místo obsadil Matěj Krupička, který se bohužel střetl v semifinále s Pavlem.

  U14 dívky

  Stříbrnou medaili získala Andrea Škodová, která tak potvrzuje svoji narůstající formu !

  U12 dívky

  Svoji porážku ze sobotního finále z ME vrátila Zuzana Holešínská Slovince L. Glavač v nedělním finále. Ve třetí sadě prokázala pevnější nervy a připsala si další turnajový vyvřín z turnaje série 1 000 a její hon za pozicí světové jedničky stále pokračuje !

  U10 - Mix

  Skvělé 3 místo obsadil Martin Holešínský, který si tak spravil chuť po sobotním ME. 

 • Czech Open - ME U10, U12


 • Daniel Knoflíček v TOP 10 singlu a TOP 5 deblu.
  23.9.2018 - Bánská Bystrica

   

  V příjemném prostředí sportovního komplexu Kremnička se utkali Čeští a Slovenští crossmintonisté, aby si zopakovali nebo ještě vylepšili sobotní výsledky.

  Z naší výpravy opět dominovali reprezentanti v kategorii open Daniel Knoflíček tentokrát výrazně porazil slovenskou jedničku Adama Kakulu a společně vyhráli i čtyřhru. Ve finále opět jasně doslova rozstříleli zkušené matadory Josefa Gibalu s Ing. Petrem Makrlíkem.

  Daniel Knoflíček se po tomto turnaji posunul na 9.místo na světě v singlu a 4.místo v deblu.

  V juniorských kategoriích vyhráli U12 Zuzana Holešínská, U14 Matěj Krupička, U18 Jesika Škodová a debla U18 opět sestry Škodovy.

  V seniorské kategorii O40 dominoval Jan Škoda, kterému evidentně svědčí společné tréninky s dcerami reprezentantkami. V O50 oplatil Ing. Petr Makrlík ve třech setech sobotní porážku Jozefu Gibalovi a posunul se poprvé do TOP 10 své kategorie.

   

  Gratulujeme !

 • Bánská Bystrica - 23.9.2018


 • V Banské Bystrici opět vlály vlajky našeho klubu!
  22.9.2018 - Bánská Bystrica

   

  Další úspěšný turnaj si připsali naši hráči. Tentokrát zavítali na turnaj světové série 250 pts v Banské Bystrici.

  Celkem si přivezli 7 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile.

   

  Medailisté z TK Východočeské sportovní:

  Open Division:
  1. Daniel Knoflíček
  Open Ženy:
  1. Radka Vašíčková     
  U12 Open:                         
  1. Zuzana Holešínská
  2. Martin Holešínský
  3. Jan Kulíšek
  U14 Open:
  1. Matěj Krupička
  2. Pavel Rada
  3. Andrea Škodová

   

  U18 Ženy:
  1. Jesika Škodová
     O50 Muži:                     
     2. Ing. Petr Makrlík
     3. Tomáš Kabeš
      O40 Muži:
  1. Jan Škoda
  2. Jiří Bydžovský
  3. Pavel Blaščík
  3. Martin Šíla

   

  Open doubles:
  1. Daniel Knoflíček
  2. Ing. Petr Makrlík


 • Bánská Bystrica 250 pts.


 • Knights Pardubice Open 2018 - 100 pts.
  15.9.2018 - Pardubice


  Další letošní turnaj série 100 pts. pořádal klub Knights Pardubice. Naši hráči zaznamenali úspěchy v podobě zisku 7 zlatých, 6 stříbrných a 12 bronzových medailí.

  Výsledky:

  Open Division:
  1. Petr Makrlík
  2. Daniel Knoflíček

  Open Ženy:
  3. Mgr. Radka Vašíčková
  3. Jesika Škodová

  U14 Open:
  1. Pavel Rada
  2. Andrea Škodová
  3. Tomáš Mach

  U12 Open:
  1. Zuzana Holešínská
  2. Jan Kulíšek
  3. Martin Holešínský

  O40 Muži:
  3. Jiří Bydžovský
  3. Aleš Krupička

  O50 Muži:
  1. Ing. Petr Makrlík
  2. Ing. Milan Moravec
  3. Tomáš Kabeš
  3. Ing. Petr Fiedler

  Open doubles:
  1. Ing. Petr Makrlík - Ing. Milan Moravec
  2. Tomáš Kabeš - Marcel Patěk ( Speed team Praha)
  3. Pavel Mucke - Martin Moravec ( Speed team Praha)

  Mix doubles:
  2. Petr Makrlík - Anna Andrlová ( cross Pce)
  3. Daniel Knoflíček - Eliška Andrlová ( cross Pce)
  3. Zuzana Holešínská - Pavel Rada

   

   

 • Knights Pardubice 100 pts.


 • Turnaj světové série 500 v Srbsku pod nadvládou našich hráčů
  8.9.2019 - Sombor

   

  5 zlatých a 2 bronozové medaile vybojovali hráči TK Východočeské sportovní na mezinárodním mistrovství Srbska.

   

  Open division:

  Petr Makrlík prolétl celým turnajem, kdy nejdříve ve skupině, a poté ve finále porazil navrátivší se maďarské crossmintonové eso Bence Páinkáše, bývalého juniorského mistra světa. Oba zápasy s Maďarem vyhrál bez problému 2:0 na sety.

   

  Daniel Knoflíček v boji o první místo ve skupině doslova rozstřílel 4. hráče světa O. Vinczeho 16:8 a 16:7. V semifinále se odehrála největší bitva turnaje. Daniel přetlačil v koncovce prvního setu Pálinkáše. Ve druhém setu si Dan vypracoval dva matchbally, ani to však na Maďara nestačilo. Ve třetím setu Dan vybojoval několik matchballů - 15:14, 16:15, 18:17, ale Pálinkás zahrál nádherné míče a zápas nakonec dotáhl do vítězného konce 22:20, a postoupil tak zaslouženě do finále.

  Open doubles:

  Petr Makrlík společně s Danielem Knoflíčkem prošli bez ztráty setu celým turnajem a potvrdili, že titul mistrů Evropy je v dobrých rukách.

  U14 Open:

  Pavel Rada potrvdil svoje postavení 3. hráče světa a prošel turnajem bez ztráty setu. Získal tak svůj první titul na turnaji světové série 500.

  U18 doubles:

  V juniorské čtyřhře ovládl turnaj pár Pavel Rada s chorvatským dlouhánem M. Jerkovičem. Během celého turnaje neztratili set a bezkonkurenčně si, tak dokráčeli pro zisk titulu.

  O50:

  Ing. Petr Makrlík doslova deklasoval několik soupeřů, se kterými v minulosti prohrál. V semifinále bohužel podlehl po velkém boji světové jedničce v kategorii O50 a pozdějšímu vítězi turnaje J. Salmaszimu 1:2 na sety.

 • Sombor Open 500 pts. - 8.9.2018


 • Český Ráj ve znamení crossmintonové 100
  1.9.2018 - Semily

   

  Jedenatřicet crossmintonistů ze dvou zemí a osmi klubů se utkalo v napínavých bojích v příjemném prostředí sportovního centra Semily na letos již druhém turnaji v tomto malebném městě.

  5 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile pro naše hráče.

  Open division:

  V kategorii Open division plnil hlavní roli favorita na vítězství turnaje úřadující mistr Evropy ve čtyřhře a 17 hráč světa Daniel Knoflíček. Dan suveréním způsobem ovládnul dvouhry, kdy za celý turnaj neztratil ani set.

  Open doubles:

  Ve čtyřhre zvítězil pár Daniel Knoflíček a Ing. Petr Makrlík, který potvrdil roli nasazených jedniček. Ve finále přehráli pár Ing. Milan Moravec ( TKVS) a Sebastian Timm.

  Woman:

  V kategorii žen vybojovala skvělé 3. místo Kristýna Škodová, která se tak zařadila po bok svých úspěšných sester.

  U14 Open:

  V kategorii U14 open potvrdila svojí narůstající formu Andrea Škodová, která si tak připsala 100 bodů do světového žebříčku. Andrea se vítězstvím na turnaji posune na aktuální 8. místo na světě do 14 ti let.

  O50 muži:

  Kategorii 050 mužů ovládl první nasazený Ing. Petr Makrlík, který turnaj vyhrál bez sebemenšího zaváhání. Ve finále porazil turnajovou dvojku Ing. Milana Moravce (TKVS) po setech 16:14, 16:11.

   

  Agilní nové kluby z Českého Ráje se činí a turnaje 100 vyvrcholí 15.9.2018 závěrečným turnajem série v Pardubicích. (Lomnice nad Popelkou je z technických důvodů přesunuta do Pardubic, pořadatel Knights Pardubice crossmintonové centrum)

 • Semily Open II. - 1.9.2018


 • Římský amfiteátr v Pule dobyt našimi hráči Masters series 500
  25.8.2018 - Pula

   

  3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili vybojovali naši hráči na turnaji série 500 v antické Pule.

   

  Open division

   

  Zlato pro Petra Makrlíka jun.

  Světová jednička a úřadující dvojnásobný mistr Evropy Petr Makrlík jun. potvrdil roli největšího favorita turnaje a připsal si další turnajový vavřín do své sbírky. Petr nejprve bez problému vyhrál své úvodní 2 zápasy ve skupině 2:0 na sety. V posledním zápase ve skupině na něj čekal S. Wirth, se kterým sice ztratil 2. set 17:19, ale v posledním setu deklasoval Švýcara 16:8. V semifinále Petr narazil na O. Vinczeho, kterého bez problémů porazil 2:0 na sety. Ve finále na něj čekal jeho týmový kolega Daniel Knoflíček, který bohužel do zápasu vstupoval s křečemi v ruce, ale i přesto mělo finálové utkání vysokou kvalitu. Po setech 16:11, 16:12 se nakonec radoval z vítězství Petr.

  Stříbro pro Daniela Knoflíčka

   

  Velice silně obsazená kategorie Open division vytvořila skupinu smrti, kde o dvě postupová místa bojoval nenasazený 21. hráč světa Daniel Knoflíček, semifinalista z ME a 3. hráč světa Melker Ekberg a 6. hráč světa Dasen Jardas. Dan nejprve prohrál 1:2 na sety s D. Jardasem, kde nevyužil vedení 8:2 ve třetí sadě. V dalším utkání na něj čekal favorit skupiny M. Ekberg, ve kterém Dan potřeboval nutně zvítězit, pokud chtěl postoupit do zavěrečných bojů KO. Po nepovedeném vstupu do zápasu se Dan dostal do tempa a svůj zápas zvládl v poměru 2:1 na sety. Závěrečný boj o postup ze skupiny měl na raketě Ekberg, který potřeboval vyhrát 2:0 na sety nad Jardasem, aby měl zajištěný postup ze skupiny. Ekberg nakonec utkání vyhrál 2:1 na sety, takže o 2 postupujících rozhodovalo nakonec vzájemné skóre: 1. D. Knoflíček, 2. D. Jardas, 3. M. Ekberg. V semifinále na Dana čekal výborně hrající S. Wirth, se kterým měl Dan negativní bilanci 0:1 na zápasy. Dan ale turnaj od turnaje ukazuje svou narůstající výkonnost a i přes prohranou 1. sadu dokázal porazit Švýcara 16:10 v závěrečné sadě a mohl se tak radovat ze svého premiérového finále na turnaji série 500. V historicky prvním českém finále na turnaji série 500 Dan narazil na Petra Makrlíka, kterému po boji podlehl 0:2 na sety.

   

  Open doubles

   

  Zlato pro Petra Makrlíka jun. a Daniela Knoflíčka

  Po zisku titulu z mistrovství Evropy si připsal další cenné vítězství pár Petr Makrlík a Daniel Knoflíček, kteří turnajem prolétli bez sebemenšího zaváhání a mohli se tak radovat z celkového vítězství.

  Bronz pro Ing. Petra Makrlíka a Marcela Patěka

  Skvělého výsledku dosáhl ostřílený pár Ing. Petr Makrlík a Marcel Patěk, kteří vybojovali bronzovou medaili. V semifinále bohužel narazili na pozdější vítěze turnaje Daniela Knoflíčka a Petra Makrlíka jun.

   

  Závěrečný banket a výhlášení nejlepších hráčů na terase hotelu Pula podtrhl perfektní organizaci celého pořadatelského týmu, který byl veden Alexičem Nebojsou, za což si pořadatelé zaslouží naprosté absolutorium.

   

 • Pula - 500 pts. - 25.8.2018


 • TK Východočeská sportovní - Sportovní park Pardubice 2018

  14.-16.8.2018

   

  Také letos se náš klub zúčastnil sportovní akce nazvané Sportovní park Pardubice, kde si děti z celé republiky mohly vyzkoušet své dovednosti ve všech sportovních odvětvích.

  Náš klub se vydali reprezentovat a zároveň předávat své crossmintonové dovednosti a propagovat crossminton, jako takový naši nejlepší hráči: světová jednička ve dvouhře i čtyřhře a úřadující mistr Evropy v kategorii Open a Open doubles Petr Makrlík jun., úřadující mistr Evropy ve čtyřhře a světová 21 ve dvouhře Daniel Knoflíček a úřadující vícemistr Evropy v kategorii do 14 let Matěj Krupička.

  Pro naše hráče to byly nesmírně náročné 3 dny, kdy se starali o výbornou propagaci crossmintonu do široké veřejnosti. Chceme zdůraznit, že každého sportovního dne se této akce zúčastní přes 10 000 návštěvníků !

   

  Děkujeme našim hráčům za příkladnou reprezentaci a propagaci našeho klubu !

   

   

   

 • TK Východočeská sportovní - Sportovní park 2018


 • ! TK Východočeská sportovní nejúspěšnějším klubem na Mistrovství Evropy 2018 ! 

   

  Celkem 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile vybojovali naši hráči na Mistrovství Evropy, které se konalo v norském Skienu.

  K naší radosti jsme se, tak stali nejúspěšnějším klubem v počtu získaných medailí na letošním Mistrovství Evropy pro rok 2018 !!!

  Bojovat o medaile do Norska se celkově vydalo 7 hráčů z našeho klubu pod vedením generálního manažera ČAC - Ing. Petrem Makrlíkem, který zároveň hájil naše barvy v kategorii O50:

  Petr Makrlík - Open division
  Daniel Knoflíček - Open division
  Jesika Škodová - U18 dívky
  Matěj Krupička - U14 chlapci
  Pavel Rada - U14 chlapci
  Andrea Škodová - U14 dívky
  Ing. Petr Makrlík - O50

  Celkem 14 států vyslalo na letošní mistrovství Evropy své reprezentační výběry do bojů o zisk medailí.

  Reprezentační výběry:
  České republiky, Ruska, Chorvatska, Německa, Norska, Polska, Švédska, Francie, Švýcarska, Lotyšska, Litvy, Slovinska, Slovenska, Maďarska

  Vládci Evropy!

  Open Division  

  V elitní kategorii Open Division jsme vkládali největší naděje do naší světové jedničky Petra Makrlíka a jeho reprezentačního kolegy Daniela Knoflíčka. Zatímco Petr potvrdil roli favorita a skupinu ovládl bez problému, na Daniela čekal náročný zápas o postup z 1. místa proti světové dvojce Per Hjalmarsonovi. Daniel bohužel podlehl Hjalmarsonovi 0:2 na sety a tak bylo rozhodnuto, že se v pavouku nevyhne svému deblovému spoluhráči Petru Makrlíkovi.

  Páteční program odstartoval Daniel Knoflíček, který si poradil se S. Madejem, kterého doslova zničil 2:0. V dalším kole na Dana bohužel čekala světová jednička Petr Makrlík, se kterým prohrál 1:2 na sety, a tak si můžeme jen domýšlet, kam až mohl Dan dojít při lepším losu. Daniel byl jediným hráčem, který dokázal v průběhu turnaje sebrat Petrovi set.

  Ve čtvrtfinálovém utkání čekal na Petra výborně hrající Švýcar S. Wirth, který na loňském mistrovství světa porazil Petra právě ve čtvrtfinále, takže mu měl náš reprezentant co vracet. Petr nastoupil do utkání ve vlažnějším tempu a hned z kraje prohrával 0:5, pak ale nastartoval svoje motory na maximum a doslova rozstřílel Wirtha 2:0 na sety a medaili už měl jistou.

  V sobotním semifinále na světovou jedničku Petra Makrlíka čekal nebezpečný Francouz Cyril Peltier, který jako jediný hráč světa měl s Petrem pozitivní bilanci 1:0 na zápasy. Petr ovšem přistoupil k semifinálovému zápasu maximálně koncentrovaný a Peltiera svými agresivními míči doslova zdevastoval! Francouze tak vyprovodil z kurtu za necelých 20 minut po setech 16:11, 16:9. Ve finále ho čekala švédská crossmintonová legenda Per Hjalmarson a okolnosti Petrovi po zranění z finálového utkání čtyřhry nehrály do karet - Petr ale potvrdil svou světovou extratřídu a i přes značné bolesti přehrál Hjalmarsona 2:0 na sety a dokráčel si tak pro premiérový titul mistra Evropy!

  Open čtyřhra

  Ve čtyřhře potvrdil svoji neporazitelnost pár Petr Makrlík a Daniel Knoflíček, kteří patřili mezi největší favority turnaje, přestože byli v pavouku nasazeni jako druhý  pár. První 2 kola zvládli Petr s Danem bez problémů 2:0 na sety. Ve čtvrtfinále na ně čekal švýcarský pár S. Wirth - I. Junker, ale i přes zaváhání ve druhém setu spojili své dovednosti a týmovou hrou přejeli ve třetí sadě Švýcary v poměru 16:8. V sobotním semifinále nastoupili proti úřadujícím mistrům světa - německému páru Kaatz/Joop. V prvním setu ještě čtyři set bally nezužitkovali, ale v dalších dvou ukázali svou převahu a zaslouženě postoupili do finále, kde je čekala další německá dvojice a obhájci evropského titulu Schüsseler/Zimmermans. Ve vyrovnaném a ukázkovém utkání se spoustou špičkových výměn nakonec ve třetím setu jasně přehráli německé hráče 16:5 a jsou mistři Evropy!

  Vicemistr Evropy pro rok 2018

  Chlapci U14

  Ze zisku stříbrné medaile se může radovat Matěj Krupička. Matěj nejdříve postoupil z prvního místa ze skupiny, ve které porazil svého reprezentačního kolegu P. Radu 2:0 na sety, a v semifinále přešel přes polského reprezentanta S. Kostrzewskiho 2:0 na sety. Finálové utkání svedlo dohromady Matěje Krupičku s Adrianem Jancunskim (LTU). První set vyhrál Matěj, pak se ale přidaly chyby a proti neútočícímu soupeři to bohužel na vítězství nestačilo. Matěj se tak po loňském titulu mistra světa v kategorii U12 dokonale adaptoval do kategorie U14 a stal se vícemistrem Evropy!

  Bronzové medaile pro naše hráče

  Dívky U18

  Skvělého 3. místa dosáhla Jesika Škodová, která i přes premiéru na ME dosáhla na vytouženou medaili. Jesika je rozhodně příslibem našeho klubu do budoucích světových a evropských šampionátů.

  Chlapci U14

  Dosud nejcennější medaili do své sbírky si připsal Pavel Rada, který na letošním ME obsadil 3. místo. Ve skupině Pavel postoupil z druhého místa, ve které nestačil pouze na svého reprezentačního kolegu M. Krupičku. V semifinále Pavel narazil na pozdějšího vítěze a světovou jedničku A. Jančunského, kterému podlehl po velkém boji 1:2 na sety.

 • Mistrovství Evropy 2018 - Skien


 • Limitovaná série raket Blade Petr Makrlík

   

  Petr Makrlík, díky své nadvládě v čele světových žebříčků v kategoriích Open division a Open doubles se zasloužil o vydání vlastní kolekce raket od firmy Speedminton - Blade Limited Edition of Petr Makrlík.

  Petr kraluje světovým žebříčkům s náskokem:

  Open division - 5 410 bodů
  Open doubles - 3 260 bodů

 • Limitovaná edice raket Petr Makrlík


 • Úspěšné tažení našich hráčů na Polish Open 1 000 pts.
  22.6.2018 - Varšava

   

  Skvělých výsledků dosáhli naši hráči na 3. letošním turnaji světové série 1 000, který se konal ve Varšavě.

  Celkem naši hráči vybojovali 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

   

  Open division:

  V kategorii Open division získal stříbrnou medaili Petr Makrlík, který ve finále nestačil na N. Frankeho. Petrovi bohužel ve finálovém utkání došly síly z předchozích náročných zápasů ve vyřazovací části pavouku.

  Open doubles:

  Ve čtyřhře potvrdili svoji neporazitelnost pár P. Makrlík - M. Ekberg. Petr, tak nadále navyšuje svůj náskok na čele žebříčku.

  U12 Open:

  V kategorii U12 doslova rozsřílela svoje soupeře Zuzana Holešinská, která si tak připsala dalších 1 000 bodů do žebříčku a nadále pokračuje ve své spanilé jízdě na pozici světové jedničky ve své kategorii.

  U14 chlapci:

  Stříbrnou medaili vybojoval Matěj Krupička, který ve finále bohužel nestačil na 2. hráče světa M. Fasku.

  U14 dívky:

  V dívkách si odbyla svoji premiéru na zahraničním turnaji Andrea Škodová, která se nezalekla a naplno ukázala svůj potenciál. Svým předvedeným výkonem v turnaji získala bronzovou medaili.

  U18 doubles:

  Ve čtyřhře vybojoval bronzovou medaili pár Matěj Krupička - Ondřej Volek (CrossPce), kteří v semifinále podlehli páru Jánský - Melichar.

 • Polish Open - 22.6.2018


 • TK Východočeská sportovní Open I.
  17.6.2018 - Pardubice

  V neděli se v našem areálu odehrál crossmintonový turnaj světové série 100 pts., který je především určen pro mládež a hráče z ČR. Přesto se tohoto turnaje zúčastnili i hráči ze Slovenska, kteří reprezentují náš klub v soutěži družstev a přední čeští hráči světových žebříčku ve své kategorii.


  Turnaje se zúčastnilo celkem 80 hráčů a hráček z celé republiky a ze Slovenska. Za zmínku rozhodně stojí, že 50% účastníku turnaje tvořila mládež do 18ti let, což nás nesmírně těší !!!

   

  Medailová umístění našich hráčů:

  Open Division:
  1. Petr Makrlík
  2. Adam Kakula

  Open doubles:
  1. Petr Makrlík jun. - Adam Kakula
  3. Ing. Petr Makrlík - Michael Botur (Prague United)

  Woman:
  1. Dominika Haviárová
  2. Lucie Plíšková

  U18 - chlapci
  1. Jaroslav Vacek
  3. Tomáš Kratochvíl

  U18 - dívky:
  1. Jesika Škodová

  U18 doubles - chlapci:
  1. J. Vacek - O. Volek ( Cross Pce)
  2. P. Rada - M. Krupička
  3. T. Kratochvíl - D. Hruška (CC Lomnice n. Popelkou)

  U18 doubles - dívky:
  1. J. Škodová - D. Špidlenová (CC Lomnice n. Popelkou)
  3. Z. Holešinská - E. Ludvíková

  U14 - chlapci:
  1. Pavel Rada 
  2. Matěj Krupička
  3. Tomáš Mach

  U14 - dívky:
  1. Eliška Ludvíková
  2. Eliška Mrklovská
  3. Mia Moserová

  U12 - chlapci:
  3. Patrik Václavík

  U12 - dívky:
  1. Zuzana Holešinská
  2. Tereza Hanušová

  O50 - muži:
  1. Ing. Milan Moravec
  2. Ing. Petr Makrlík
  3. Milan Jedlička
  3. Jozef Gibala

  040 - muži:
  2. Ing. Jiří Bydžovský
  3. Aleš Krupička

  O40 - ženy:
  1. Mgr. Radka Vašíčková
  3. Mgr. Dana Makrlíková

 • TK Východočeská sportovní Open I.


 • Titul mistrů ČR v 1. lize družstev v crossmintonu 2018
  pro náš tým !!!
  16.6.2018 - Pardubice

   

  Titul mistrů České republiky v 1. lize družstev pro rok 2018 získalo naše družstvo TK Východočeská sportovní E, které o svěm vítězství rozhodlo v napínávém sobotním souboji proti družstvu Crossminton Pardubice D. Náš tým zvítězil 4:2 na zápasy, kdy rozhodující 4. bod vybojovali v mixu Petr Makrlík s Andreou Škodovou ! Tým si tak vybojoval postup do Extraligy družstev pro sezonu 2019.

   

  Vítězný tým ve složení: Petr Makrlík ml., Daniel Knoflíček, Adam Kakula, Jaroslav Vacek, Denisa Obrová, Andrea Škodová.

   

  Celkové pořadí týmů:

  Pořadí Tým Body
  1. TK Východočeská sportovní E 59
  2. Crossminton Pardubice D 55
  3. Prague United B 45
  4. TK Východočeská sportovní D 41
  5. Speed Avia Praha B 22
  6. Knights Pardubice B 21
  7. King Hradec Králové B 19
  8. MaKaKo Český Těšín B 18
    Skupina o 9. – 14. místo  
  9. Crossminton Pardubice E 47
  10. CC Semily 30
  11. CC Dvůr Králové nad Labem 26
  12. CC Lomnice nad Popelkou 22
  13. Superspeed Brno C 16
  14. CC Mariánské Lázně 15
    Skupina o 15. – 18. místo  
  15. CC České Budějovice 44
  16. CC Turnov 29
  17. CC Náchod 26
  18. Superspeed Brno B 17
 • 1. liga - družstev 2018


 • Budapešť Open 250 pts.
  9.6.2018 - Budapešť

   

  V nádherném prostředí hlavního města Maďarska se o víkendu odehrál další turnaj světové série 250, na který se vydal za honbou bodů do světové TOP 10 v kategorii 050 Petr Makrlík.

   

  Open doubles:

  Společně se svým spoluhráčem Marcelem Paťkem vybojoval Ing. Petr Makrlík bronzovou medaili. V semifinále po boji podlehli pozdějším vítězům turnaje O. Vinczemu a Z. Kecskemétymu.

   

  O50 muži:

  Ve dvouhře se Ing. Petr Makrlík bohužel neprobojoval na medailové umístění, když ve skupině podlehl pozdějšímu vítězi turnaje Szalmászimu a finalistovi turnaje Vinczemu. 

   

   

   

 • Budapešť Open 250


 • Bohumín Open 250 pts. 
  2.6.2018 - Bohumín

  Celkem 1 zlatou, 2 stříbrné, 1 bronzou medaili, vybojovali naši hráči na letošním 3. turnaji světové série 250 na území ČR.

  Medailová umístění:

  Open doubles:

  3. Ing. Petr Makrlík - Marcel Patěk (Speed Team Praha)

  U18 - dívky:

  1. Jesika Škodová

  2. Andrea Škodová

  U14 - chlapci:

  2. Pavel Rada

   

  Všem medailistům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů.

  Zároveň gratulujeme Ing. Petru Makrlíkovi, který si díky postupu do čtvrtfinále v kategorii O50 zajistil aktuální 12. místo na světovém žebříčku v kategorii O50 muži !

   

 • Bohumín Open 250 pts.


 • ! 1. Mistrovství republiky družstev juniorů 2018 !
  26.5.2018 - Crossmintonové centrum Pardubice

   

  Celkem 9 klubů vyslalo své hráče na mistrovství republiky v crosmintonu mládežnických družstev !

  Naše družstva celkem vybojovala 4 zlaté a 1 bronzovou medaili, čímž jsme se stali nejúspěšnějším klubem v počtu zíslaných medailí !

  Kluby:
  Crossminton Pardubice, TK Východočeská sportovní, MaKaKo Český Těšín, Speed Avia Praha, King Hradec Králové, Knigts Pardubice, CC Semily, CC Turnov a CC Lomnice nad Popelkou.

  Extrémně teplé počasí donutilo organizační výbor Ing. Makrlík, Ing. Scholzová a Pavel Strnad přesunou kategorii U10 na jiný termín, který bude dodatečně upřesněn. V kategorii U10 bude favoritem naše družstvo, které bude především spolíhat na naši vycházející hvězdu Martina Holešinského !

  Ve 14:00 vypukli ostré boje o mistrovské tituly a to především bratrovražedné boje mezi hráči TK Východočeská sportovní a Crossminton Pardubice, kdy převážně v kategorii U12 byly všechny zápasy hrány až do rozhodujícího 3. bodu v pátém zápase.

  Hráči měli pravidelné pauzy na doplnění tekutin, podával se meloun a zmrzlina.

  V 18.30 bylo vše dohráno a rozdělovali se mistrovské tituly.

   

  Medailová umístění našich družstev:

  U12:
  1. Zuzana Holešínská, Jan Kulíšek                    TK Východočeská sportovní

  U14:
  1. Matěj Krupička, Pavel Rada                          TK Východočeská sportovní

  U16:
  1. Pavel Rada, Matěj Krupička                          TK Východočeská sportovní A
  3. Tadeáš Kašík, Zuzana Holešínská                  TK Východočeská sportovní B

  U18:
  1. Matěj Krupička, Jaroslav Vacek                    TK Východočeská sportovní A

   

  Všem našim hráčům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho klubu !

 • 1. MČR družstev juniorů 2018


 • Slovakia Open 500 pts.
  19.5.2018 - Bánská Bystrica

  Celkem 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili získali naši hráči o víkendu na turnaji světové série 500pts v Bánské Bystrici. 

   

  Open division:

  V kategorii Open nevyhrál nikdo jiný než naše světová jednička Petr Makrlík ml., který celým turnajem prolétl, jako raketa až do finále, ve kterém se utkal se světovou 3  M. Mandrykem. Petr finálové utkání sice nezačal dobře, když v první sadě se pokoušel dohnat ztrátu ze stavu 0:8, ale bohužel neúspěšně a tak první sada vyzněla lépe pro Ukrajince 11:16. Poté ovšem Petr zařadil na vyšší rychlostní stupeň a Mandryka doslova zničil na kurtě a po výsledku 16:6, 16:10 ukázal, kdo je v současné době na crossmintonových dvorcích pánem.

  Open doubles:

  Ve čtyřhře plnili roli favoritů dosud neporažený pár Petr Makrlík s Melkerem Ekbergem. A ani po tomto turnaji nenašli premožitele, čímž si připsali další turnajový titul ze světové série.

  U12 Open:

  V kategorii U12 open jsme měli zastoupení v podobě Zuzany Holešinské, která v současné době hraje ve skvělé formě a sbírá jeden titul za druhým. Nicméně na tomto turnaji měla Zuzka novou výzvu, protože kategorie do 12 let byla Open, což znamená, že se utká i s chlapci. Zuzka se zápasů s chlapci nezalekla a svojí skupinu ovládla suveréním způsobem. V semifinále přehrála v dramatickém zápase světovou 4 B. Bujnáčeka 2:1 a mohla se, tak radovat z postupu do finále. Ve finále se Zuzka utkala se světovou jedničkou do 12 let s Janem Ščavnickým se kterým v první sadě drželo krok, ale nezvládla koncovku první sady. Druhý set už Zuzka bohužel nezvládla hlavou, ale i tak je finálová účast pro Zuzku skvělým úspěchem.

  O50:

  V této kategorii jsme měli dvojí zastoupení v podobě Petra Makrlíka a Milana Moravce. Petr Makrlík dokázal postoupit ze skupiny, ale ve čtvrtfinále už nestačil na vícemistra světa P. Gawlaka. Milan Moravec obsadil 3. místo ve skupině, ve které si aspoň zpravil chuť na Winczenczakovi, kterého porazil 2:0 na sety.

  Neúčast předních hráčů našeho klubu byla zapříčiněna výměnou crossmintonových raket za rakety tenisové.

 • Slovakia Open 2018


 • 1. Letní MČR na otevřených dvorcích 2018
  13.5.2018 - Crossmintonové centrum Pardubice

   

  Crossmintonové centrum Pardubice bylo dějištěm prvního ročníku mistrovství ČR na otevřených dvorcích. 

  Celkem 12 oddílů z celé ČR vyslalo svoje hráče do bojů o nejcenější kovy z letního MČR na otevřených dvorcích. Turnaje se celkem zúčastnilo 132 hráčů a hráček.

  Na startu se objevila kompletní reprezentační špička. Z řad našeho klubu světová jednička v Openu Petr Makrlík jun., Matěj Krupička, Pavel Rada, Zuzana Holešinská, Jaroslav Vacek, kteří patřili mezi favority na zisk cenných kovů. Daniel Knoflíček republiková 2 v Openu bohužel chyběl. Daniel si plnil pracovní povinnosti šeftrenéra tenisu na letovisku na řecké Krétě.

   

  Celkem naši hráči vybojovali 7 zlatých, 14 stříbrných, 11 bronzových medailí, čímž jsme se stali nejúspěšnějším klubem v počtu získaných medailí.

   

  Naši medailisté:

   

   

  Open Division:

  1. Petr Makrlík - TK Východočeská sportovní

  Open ženy:

  2. Mgr.Radka Vašíčková - TK Východočeská sportovní


  Open čtyřhra:

  1. Petr Makrlík - TK Východočeská sportovní

  3. Ing.Petr Makrlík - TK Východočeská sportovní

  Open Mix čtyřhra:

  2. Mgr.Radka Vašíčková - TK Východočeská sportovní
  2. Ing.Petr Makrlík - TK Východočeská sportovní

  U18 chlapci:

  2. Jaroslav Vacek - TK Východočeská sportovní

  U18 dívky:

  2. Jesika Škodová - TK Východočeská sportovní

  3. Andrea Škodová - TK Východočeská sportovní


  U18 čtyřhra - chlapci:

  2. Jaroslav Vacek - TK Východočeská sportovní
  2. Matěj Krupička - TK Východočeská sportovní

  3. Pavel Rada - TK Východočeská sportovní
  3. Petr Blaščík - TK Východočeská sportovní


  U16 chlapci:

  2. Pavel Rada - TK Východočeská sportovní

  3. Matěj Krupička - TK Východočeská sportovní


  U16 dívky:

  1. Zuzana Holešínská - TK Východočeská sportovní

  2. Jesika Škodová - TK Východočeská sportovní

  3. Andrea Škodová - TK Východočeská sportovní


  U14 dívky:

  1. Zuzana Holešínská - TK Východočeská sportovní

  2. Jesika Škodová - TK Východočeská sportovní 


  U14 chlapci:                             

  1. Matěj Krupička - TK Východočeská sportovní

  2. Pavel Rada - TK Východočeská sportovní

  3. Tomáš Mach - TK Východočeská sportovní

  U12 dívky:

  1. Zuzana Holešínská - TK Východočeská sportovní

  U12 chlapci:

  3. Patrik Václavík - TK Východočeská sportovní


  U10 open:

  1.Martin Holešínský - TK Východočeská sportovní

  50+ muži:

  2. Tomáš Kabeš - TK Východočeská sportovní

  3. Ing.Petr Makrlík - TK Východočeská sportovní

  40+ muži:

  2. Pavel Blaščík - TK Východočeská sportovní

  3. Ing.Jiří Bydžovský - TK Východočeská sportovní


  40+ ženy:

  2. Mgr.Radka Vašíčková - TK Východočeská sportovní        

   

  3. Mgr.Dana Makrlíková - TK Východočeská sportovní

 • 1. Letní MČR v Crossmintonu na otevřených dvorcích 2018

 • 1. Letní MČR na otevřených dvorcích


 • O Perníkové srdce Open 250 pts.
  12.5.2018 - Crossmintonové centrum Pardubice

   

  V sobotu náš klub pořádal 2. letošní turnaj světové série 250 konaný na území ČR. Turnaj proběhl za účasti 72 hráčů a hráček z České republiky a Slovenska. 

  Díky početné účasti našich hráčů na turnaji se můžeme pyšnit výrazným počtem vydřených medailí od hráčů našeho klubu.

   

  Celkem 6 zlatých, 2 stříbrné, 10 bronzových vybojovali v sobotu naši hráči !

   

   

  Dosažené medaile:

   

  Open Division:

  3. Petr Makrlík

  Open Doubles:

  1. Petr Makrlík - Adam Kakula

  Open ženy:

  3. Radka Vašíčková

  Open Mix doubles:

  3. Andrea Škodová - Jozef Gibala
  3. Radka Vašíčková - Jiří Gurtler

  U18 chlapci:

  3. Jaroslav Vacek

  U18 dívky:

  1. Jesika Škodová

  3. Andrea Škodová

  U18 doubles - chlapci:

  1. Pavel Rada - Jakub Melichar

  3. Jaroslav Vacek - Matěj Krupička

  U14 chlapci:

  1. Matěj Krupička

  2. Pavel Rada

  U12 chlapci:

  3. Matěj Havel

  U12 dívky:

  1. Zuzana Holešinská

  U10 Open:

  1. Martin Holešinský

  3. Jan Holešinský

  O40 muži:

  3. Jiří Bydžovský

  O50 muži:

  2. Petr Makrlík

 • O perníkové srdce Open 250

 • O Perníkové srdce Open 250


 • Croatia Open 500 pts.
  5.5.2018 - Záhřeb


  O víkendu zavítali naši hráči na turnaj světové série 500 pts. do Záhřebu, kde potvrdili výbornou formu z minulého turnaje masters 1 000 pts. v Maďarsku.
  Celkem naši hráči vybojovali 3 zlaté a 1 bronzovou medaili.

   

  Open division:

  V elitní kategorii Open opět zvítězilo naše crossmintonové eso Petr Makrlík jun., který si se svými soupeři doslova pohrál na kurtě a bez sebenšího zaváhání prošel turnajem jednoznačně bez ztráty setu. V semifinále Petr porazil D. Zimmermanse a později ve finále J. Jovana. Petr tak nadále navyšuje svůj náskok v čele světového žebříčku. Petr společně s Adamem Kakulou zvítězil ve čtyřhře a stejně jako v singlu navýšil svoje vedoucí postavení v čele deblového žebříčku. 

   

  U12:

  V kategorii U12 potvrdila svojí výbornou formu Zuzka Holešinská, která po zisku titulu z Maďarska přidala do své sbírky titul z Croatia Open. Zuzka ve skupině porazila 2:0 na sety světovou jedničku L. Glavač se kterou se později utkala ve finále. Zuzka se ale neskutečně zlepšili od svého premiérového zahraničního startu a od Maďarska začala předvádět suveréní jízdu, stejně jako Petr. Slovinku ve finále porazila opět 2:0 na sety a připsala si tak druhý titul z tak velké zahraniční akce. Zuzka se ziskem 500 bodů do žebříčku posune na 4. místo na světě a vkládáme do ní velké naděje na zisk titulu z nadcházejícího ME v Norsku.

   

  U18:

  V kategorii U18 startoval Matěj Krupička, který ale hraje 1. rokem kategorii U14, takže jsme do něj nevkládaly, takové naděje. Matěj však předvedl naplno svůj potenciál a ve skupině nejdříve dokázal přehrát pozdějšího vítěze turnaje a svého reprezentačního kolegu J. Melichara a poté i Chorvata M. Jerkoviče, ale svůj poslední zápas nezvládl a díky ostatním výsledkům ve skupině neprošel do semifinálové části turnaje, kdy postup mu unikl pouze o pár míčů. Matěj si svým výkonem zajistil 500b. do kategorie U14.

   

  O50:

  Bronzovou medaili vybojoval Petr Makrlík, který v těžké skupině porazil nasazeného K. Vinczeho a po velkém boji zvítězil 2:1 na sety a zajistil si tak postup do semifinále, kde bohužel nestačil na Ch. Knoblinga.

   

  Ženy Open:

  V ženách jsme měli zastoupení v podobě R. Vašíčkové, která byla zařazena do silně obsazené skupiny slovinských hráček. Radka však zabojovala a dokonce uhrála set na výborně hrající Rebecu Škerl. Na postup ze skupiny to bohužel nestačilo, ale i tak gratulujeme k předvedeným výkonům.

   

 • Croatia Open 500 pts.


 • Makrlík vs Hjalmarson - Hungarian Open 2018 - Final (1. set)

 • Makrlík vs Hjalmarson - Hungarian Open 2018 - Final (2. set)

 • Dominance našich hráčů na turnaji 1 000 pts v Maďarsku
  28.-29.4.2018 

   

  Celkem 3 zlaté a 4 bronzové medaile vybojovali hráči TK Východočeské sportovní na Hungarian Open 2018.

   

  Open division:

  V kategorii Open division doslova deklasoval svoje soupeře světová jednička Petr Makrlík jun., který během celého turnaje neztratil, ani set. Na Petra čekal v osmifinále jeho neoblíbený soupeř P. Schusseler, kterého Petr jako jediného ze světové špičky doposud neporazil. Petr sice v první sadě prohrával 13:15, ale poté již byl zápas v režii našeho hráče a Schusselera porazil 2:0 na sety. V semifinále na Petra bohužel čekal týmový kolega D. Knoflíček, kterého Petr přehrál 2:0 na sety. Ve finále se Petr utkal s mistrem světa a aktuální žebříčkovou dvojkou P. Hjalmarsonem, takže jsme se měli na co těšit. Petr, ale celý turnaj hrál ve fantastické formě a doslova zničil Hjalmarsona po setech 16:11, 16:10 se tak mohl radovat ze zisku prvního titulu z 1000 vého turnaje!

  Životního výsledku dosáhl náš další hráč Daniel Knoflíček, který nejdříve ve skupině přehrál favorizovaného M. Mandryka a díky vítězství ve skupině startoval ve vyřazovací části v roli nasazeného a dokonale toho využil. V 1. kole přehrál domácího reprezentanta Z. Kecskemétiho 2:1 na sety a ve čtvrtfinále Srba Jerkoviče 2:0. V semifinále Dan narazil na Petra na kterého nestačil 0:2 na sety, ale i tak to je pro Dana životní úspěch! Dan se tak posunul na aktuální 29. místo světového žebříčku.

  Open division double:

  Ve čtyřhře byli největšími favority na zisk titulu pár, P. Makrlík a P. Hjalmarson, kteří svojí pověsti dostáli a turnajem prolítli bez sebemenšího zaváhání. Petr, tak navýšil svůj náskok na čele světového žebříčku v čtyřhře.

   

  U12 - dívky:

  V kategorii U12 dívek jsme měli zastoupení v podobě Zuzany Holešinské, která po minulém nervozním turnaji světové série 1000 v Lašku se dokázala zkoncentrovat a naplno úkazala co dovede! Během turnaje doslova smetla z kurtu soupeřky svojí razantní hrou. Ve finále přehrála druhou hráčku světa J. Gergo 2:0 na sety a mohla se tak radovat z premiérového zisku z turnaje 1000 pts. Zuzka si ziskem 1 000 bodů posunula na 5. místo na světě. 

   

  U14 - chlapci:

  Bronzové medaile získali naši hráči M. Krupička a P. Rada, kteří ale bohužel ve svých semifinálových utkáních nestačili na svoje soupeře. Pavel si semifinálem upevnil pozici světového hráče č. 3 a Matěj se posunul na 5. místo na světě!

   

  U18 - chlapci:

  V kategorii U18 nás reprezentoval Jaroslav Vacek, který si odbyl svojí premiéru na zahraničním turnaji. Jarda bohužel nedokázal postoupit ze skupiny, ale zahrál výborné zápasy a na přístím turnaji světové tour už bude určitě úspěšnější.

  U18 double - chlapci:

  Skvělého úspěchu dosáhl P. Rada, který i přesto, že ještě hraje v kategorii U14 získal bronzovou medaili ze čtyřhřy spolu s Chorvatem Jerkovičem.

  J. Vacek s M. Krupičkou bohužel podlehli ve svém čtvrtfinálovém utkání 0:2 na sety a medaile jim, tak proklouzla.

   

  O50:

  V této kategorii jsme měli trojí zastoupení. Petr Makrlík dokázal postoupit ze skupiny z prvního místa, ale v nedělní vyřazovací části bohužel podlehl Chorvatu Barišičovi. Petr byl limitován způsobeným zraněním z náročného sobotního programu a medaile mu tak protekla mezi prsty. Dalšího výborného úspěchu dosáhl Milan Jedlička, který ukázal neskutečné zlepšení a dokázal postoupit ze skupiny z 1. místa. V nedělním programu bohužel nestačil na Maďara Racze, ale i tak to je pro Milana životní úspěch. Milan Moravec dokázal vyhrát pouze jeden zápas ve skupině, takže se do nedělního programu neprobojoval, ale svou zarputilou hrou potrápil favority ve své skupině.

   

 • Hungarian Open 2018


 • !!! Český elitní tým obhájil loňské vítězství ve sředoevropské zóně v Nation Cupu 2018 !!!
  8. 4. 2018 - Pardubice

   

  Přestože měl náš tým zajištěn přímý postup, do říjnového finále světových týmů ve slovenském Lašku, na základě druhého místa ve světovém finále družstev z roku 2017. Nastoupil náš reprezentační tým v domácím prostředí Crossmintonového centra Pardubice v plné sestavě. 

   

  Tahouny národního týmu byli především hráči TK Východočeské sportovní světová jednička v Openu Petr Makrlík jun. a vícemistr republiky Daniel Knoflíček, který si odbyl premiéru v národním týmu a své šance se nezalekl.

  Tým byl veden Ing. Petrem Makrlík, který je zároveň generálním manažerem ČAC.

   

  Ve finálovém utkání přehrál tým ČR 5:1 slovenské reprezentanty a obhájili, tak loňské vítězství středoevropské zóny v soutěži družstev.

   

  Našim borcům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších bojů.

   

   

  Akce byla podporována Statutárním městem Pardubice

   

   

 • Nation Cup 2018 - CE


 • Slavnostní vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2017 

  7. 4. 2018 - Kunětická hora

   

  Zaplněný rytířský sál Kunětické hory byl svědkem vyhlášení nejlepších crossmintonistů za velmi úspěšnou sezonu 2017.


  Z našich hráčů byli oceněni:

  Petr Makrlík jun. - v kategorii Open

  Martin Holešinský - v kategorii U10

  Matěj Krupička - v kategorii U12 - chlapci

  Zuzana Holešinská - v kategorii U12 - dívky

  Pavel Rada - v kategorii U14 - chlapci

  Kateřina Blaščíková - v kategorii U14 dívky

  Daniel Knoflíček - v kategorii U23

   

  Všem našim oceněným hráčům gratulujeme a přejeme ještě úspěšnější sezonu 2018 !!!

   

   

 • Vyhlášení nejlepší hráčů ČAC za rok 2017

 • Vyhlášení nejlepší crossmintonistů za rok 2017


 • !!! 1. liga družstev odstartována !!!
  7. 4. 2018 - Pardubice

   

  Rekordních 18 týmů přijelo na zahajovací den 1. ligy crossmintonu pro rok 2018. Celkem na 18 krytých crossmintonových dvorcích sportovního centra Slovany a sportovního centra Polabiny probíhaly až do odpoledních hodin napínavé boje v 6 skupinách.

   

  K naší radosti se probojovaly oba naše týmy TK Východočeská sportovní D a TK Východočeská sportovní E do finálové skupiny mezi nejlepších 8 týmů.

  Do soutěžních utkání nastoupili i naše největší klubové opory: 1. hráč světa Petr Makrlík jun. a 29. hráč světa Daniel Knoflíček, kteří dovedli svůj tým mezi nejlepších 8 týmů.

   
  V průběžném pořadí nejlepších 8 týmů je na 1. místě TK Východočeská sporotovní E a na 2. místě TK Východočeská sportovní D.

   

  Závěrečné druhé kolo se odehraje 16.6.2018 na dvorcích sportovního centra Slovany v Pardubicích.

   

 • 1. liga - družstev 2018

 • 1. liga družstev


 • !!! Úspěšné tažení našich hráčů na turnaji 
  World series 1 000 pts. v Lašku !!!

  Celkem 1 zlatou, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile vybojovali naši hráči na turnaji světové série 1000pts. v Lašku.

   

  Open division: 

  V kategorii Open division jsme měli největší naděje na medailový zisk v podobě světové jedničky Petra Makrlíka. Petr do turnaje nastupoval s vyvrtlým kotníkem, takže jeho start na turnaji byl nejistý, ale Petr s nakonec rozhodl přes bolesti turnajové zatížení podstoupit. Petr v sobotu bez sebemenšího zaváhání postoupil ze skupiny se scórem 6:0 na sety. V sobotu ho ještě čekal zápas v K.O. fázi s loňským finalistou S. Lipusčekem. Petr zvítězil 17:15 ve třetí sadě a mohl si tak odpočinout, před nedělním náročným programem.

  Daniel Knoflíček plnil roli žebříčkově nejhůře postaveného hráče ve skupině, ale za svými zády měl úspěšné výsledky z předchozích turnajů. Dan potvrdil svoji narůstající formu a skupinu vyhrál bez porážky s bilancí 6:1 na sety. Dan porazil jedničku své skupiny S. Lipusčeka, čímž se postaral o největší senzaci sobotního hracího dne. Dan bohužel následně nezvládnul večerní K.O. zápas mezi 16 ti nejlepšími, který začínal v 22:30 h a nestačil v něm na švýcarského reprezentanta I. Junkera. Dan si připsal 200b. do světového žebříčku a je aktuálně na 52. místě světového žebříčku.

  V neděli Petr nastoupil ve čtvrtfinále na světového hráče č. 14 D. Boubacara a poradil si s ním bez problému 2:0 na sety. V semifinále Petr nastoupil na loňského vítěze turnaje a světovou 3ku M. Ekberga. Petr vyhrál první st 16:10, ale poté nezvládl dotáhnout druhý set do vítězného konce, ve kterém vedl 12:10 a prohrál 15:17, 12:16.

  Open division double:

  Ve čtyhře měli zastoupení v podobě Petra Makrlíka, který hrál svým spoluhráčem M. Ekbergem s kterým ještě neokusili hořkost porážky. Petr měl navíc motivaci, že v případě zisku turnajového titulu usedne na 1. místo světového žebříčku i ve čtyřhře. Jako největší favoriti turnaje prošli celým turnajem bez ztráty setu až do finále, kde na ně čekal pár D. Zimmrmans a J. Jaša. Po velkém boji zvítězil Petr s Melkerem, když ve třetí sadě odvrátili 2 matchbally a vyhráli 20:18 v závěrečné sadě. Petr si tak připsal 1000b. do světového žebříčku a stal se tak dvojnásobnou světovou jedničkou. 

  Daniel Knoflíček se svým spoluhráčem I. Junkerem postoupili do čtvrtfinál, v němž bohužel nestačili na zkušenou polskou dvojici Chmielewski, Wróbel, které podlehli 1:2 na sety. Dan si postupem do čtvrtfinále připsal 400b. do světového žebříčku a posunul se tak na 48. místo světového žebříčku ve čtyřhře. 

  U14 - Male:

  V kategorii U14 chalpci jsme měli medailovou naději v podobě Pavla Rady, který předvedl výborné výkony a svojí zarputilou hrou dosáhl na zisk bronzové medaile. Pavel bohužel v souboji o 2. místo nedokázal dotáhnout slibně rozehraný zápas se světovou jedničkou A. Jančunským, když vedl 13:10 v rozhodující sadě. Pavel si připsal 250b. do žebříčku a posunul se tak na 3. místo světového žebříčku do 14 ti let.

  U12 - Female:

  V kategorii U12 dívky hájila naše barvy Zuzana Holešinská, která bohužel nezvládla svoj premiérové zápasy na mezinárodní scéně a postup ze skupiny ji utekl mezi prsty. Zuzka si děleným 5. místem v turnaji připsala 75b. do žebříčku a aktuálně je na 9. místě světového žebříčku do 12 ti let.

  U10 - Open

  V kategorii U10 si odbyl svoji premiéru na mezinárodním turnaji Martin Holešinský, který se nezalekl svých soupeřů a po výborných výkonech obsadil 2. místo na turnaji.

   

  Všem našim hráčům gratulujeme k získaným úspěchům a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů v letošní sezóně.

   

 • Slovenia Open 1000pts.


 • !!! Makrlík s Konflíčkem ovládli turnaj v Polsku !!!
  Poland Open 250 pts.
  (10.3.2018 - Brzescze)

  Celkem 3 zlaté a 1 stříbrnou medaili získali naši hráči na turnaji světové série v Polsku.

  Open division:

  Další vítězství z turnaje světové série si veze světová jednička Petr Makrlík, který turnajem prošel bez sebemenšího zaváhání. K naší velké radosti se Petr utkal ve finále se svým klubovým spoluhráčem Danielem Knoflíčkem, který předvedl výborné výkony v průběhu celého turnaje a z pozice nenasazeného hráče plnil roli černého koně turnaje. Dan v turnaji nenašel přemožitele až do finálového utkání s Petrem, kde po setech 12:16, 12:16 nestačil na Petra. Dan si tak polepšil v žebříčkovém postavení a aktuálně je na 66. místě světového žebříčku. Petr si za vítězství připsal 250b. a navýšil tak svůj náskok na čele světového žebříčku.

  Open division double: 

   Ve čtyřhře potvrdili svoji neporazitelnost D. Knoflíček s P. Makrlíkem. Celým turnajem prolétli bez sebemenšího zaváhání a připsali si tak 250b do rankingu. Petr se tak aktuálně posunul na 2. místo světového žebříčku a k zisku 2 násobné světové jedničky mu chybí pouze 505b na 1. hráče P. Schusselera. Dan se posunul na aktuální 66. místo světového žebříčku.

 • Poland open 250 pts.


 • !!! Makrlík dominoval v Chorvatsku !!!
  (Croatia Open 250pts.)

  3.3.2018 - Záhřeb 

  ! 3 zlaté medaile pro naše hráče !

  O víkendu zavítali naši hráči na silně obsazený turnaj světové série, který se konal v chorvatském hlavním městě Záhřeb. 

  V kategorii Open jsme měli zastoupení v podobě světové jedničky Petra Makrlíka jun. a reprezentanta Daniela Knoflíčka. Petr plnil v turnaji roli nasazené jedničky a bez problémů postoupil ze skupiny, ve které porazil S. Wirtha (8) a mistra světa do 18ti let J. Jovana. Petr si vítězstvím ve skupině zajistil postup do semifinále turnaje. V semifinále čekal na Petra chorvatský reprezentant N. Kucina (14), Petr sice nevyužil ve druhém setu matchball, ale ve třetím setu neponechal nic náhodě a soupeře rozdrtil v poměru 16/7. Ve finále Petra vyzval obhájce titulu D. Jardas (5). Petr si však s 2. nasazeným v turnaji pohrál a doslova deklasoval Jardase v poměru 16:8, 16:4 a připsal si, tak další cenné vítězství a navýšil svůj náskok na crossmintonovém trůnu. Daniel Knoflíček bohužel smolně prohrál 2 zápasy ve skupině s rankingově vyššími hráči z Maďarska, ale rozhodně převedl kvalitní hru a jeho stoupající forma je příslibem do dalších turnajů. 

   

  Open division double: 

  Roli nasazených dvojek ve čtyřhře plnili naši hráči P. Makrlík a D. Knoflíček, kteří jsou v letošní sezóně nepořaženi. A v Chorvatsku se jim podařilo prodloužit tuto sérii, turnajem prošli bez sebemenšího zaváhání a připsali si, tak oba 250 bodů do světového žebříčku. Petr se tak v nadcházejícím vydání žebříčku posune na 3. místo deblového žebříčku. 

  O50:

  V kategorii over 50 jsme měli zastoupení v podobě P. Makrlíka sen., M. Moravce a M. Jedličky. Všichni naši zástupci této kategorie bojovali až do posledního míčku, ale postup ze skupiny jim doslova protekl mezi prsty, kdy klíčové zápasy o postup nedokázali dovézt do vítězného konce.

   

  Všem našim hráčům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů. 

 • Croatia Open 250 pts.


 • !!! Medailové žně, pro naše hráče v Pardubicích !!!

  5 zlatých, 2 stříbrné, 2 bronzové

  ICO Crossminton Pardubice Open 250 pts.
  10.2.2018 - Pardubice/Slovany

  Druhou únorovou sobotu se v areálu TK Východočeská sportovní odehrál světový turnaj kategorie 250 pts. za účasti hráčů ze 7mi zemí Evropy. Pořadatelem turnaje byl klub Crossminton Pardubice.

  Naši hráči dosáhli ve velmi silné konkurenci několika medailových úspěchů:

  Open division:

  V kategorii Open division potvrdil roli 1. nasazeného světová jednička Petr Makrlík jun., který v turnaji dominoval a během turnaje nezratil, ani set a potvrdil, tak svojí nadvládu na crossmintonovém trůnu. Daniel Knoflíček dosáhl vyborného 3. místa, přičemž cestou do semifinále porazil světového hráče č. 7 Olivera Vinczeho. Po boku Petra ovládli turnaj ve čtyhře a potvrdili, tak výbornou formu, před nadcházejícím ME v Norsku a jsou nám příslíbem k zisku medailí ze šampionátu.

  U18:

  V kategorii U18 dosáhli zatím svého nejlepšího výsledku Jaroslav Vacek, který odehrál životní turnaj a v roli nenasazeného hráče zaskočil favority a připsal si tak své premiérové vítězství na světové tour kategorii 250b.

  U14:

  V kategorii U14 zvítězil Matěj Krupička, který ve finále porazil, také našeho hráče Pavla Radu. Matěj tak dokázal, že po loňském zisku titulu mistra světa a světového hráče č. 1 do 12ti let, mu přechod mezi starší hráče nedělá problém a potvrdil, tak svoji nárůstající herní pohodu.

  U12:

  V kategorii U12 obsadila výborné 2. místo Zuzana Holešinská, která bohužel nestačili vítězce turnaje a 1. nasazené hráčce Jance Gorgo.

  O50:

  V kategorii nad 50 let získal Petr Makrlík bronzovou medaili.V semifinále bohužel nestačil na nasazenou jedničku Pawla Leskiho, který mu tak oplatil porážku z minulého turnaje v Pardubicích.

   

  Všem hráčům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na nadcházející turnaj kategorie 1000b., který se bude konat v  Lašku.

 • Pardubice Open - 10.2.2018


 • Tréninkové středisko mládeže - Pardubice - Crossminton PCE

 • Středisko vrcholového sportu mládeže - Pardubice


 • DĚKUJEME ZA PODPORU NAŠEHO KLUBU V DOTAČNÍCH PROGRAMECH ZA ROK 2017

   - MINISTERSTVU ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

   - STATUTÁRNÍMU MĚSTU PARDUBICE

   - KRAJI KRÁLOVÉHRADECKÉMU


 • TK Východočeská sportovní Open II.
  23.12.2017, Pardubice-Slovany

  V sobotu proběhl v našem areálu světový turnaj v crossmintonu kategorie 100pts.Turnaje se zúčastnilo 63 hráčů z celé republiky. Celý turnaj proběhl bez problému a atmosféra se nesla v duchu Vánoc. Pro účastníky byl připraven doprovodný program v podobě jízdě na koni a následné focení. Vítězi v pořádaných kategorií se stali: 

  Open Division: Petr Makrlík jun.
  Ženy Open: Mgr. Dana Makrlíková
  O50: Ing. Milan Moravec
  O40: Marcel Patěk
  U18 dívky: Kateřina Blaščíková
  U18 chlapci: Jan Lichý
  U12 dívky: Zuzana Holešinská
  U12 chlapci: Martin Kašpar
  Čtyřhra Open: Petr Makrlík jun. - Daniel Knoflíček


  Všem zúčastněným hráčům a hráčkám děkujeme za bezproblémový průběh turnaje a přejeme hodně sportovních úspěchů do roku 2018.

   

   

   

   

 • TK Východočeská sportovní Open II


 • Netherlands Open - 1000 pts.
  9.-10.12.2017 - Baarn

  Poslední letošní světový turnaj kategorie 1000 se konal v Holandském Baarnu a i na něm měl náš klub zastoupení našich hráčů v podobě: Petr Makrlík, Pavel Rada, Matěj Krupička, Daniel Knoflíček, Miloš Teichmann, Ing. Petr Makrlík, Ing. Milan Moravec, Milan Jedlička.

  Celkem si naši hráči přivezli 2 zlaté medaile a 1 bronzovou.

  Open Division:

  V kategorii Open bohužel nepotvrdil roli nasazené jedničky Petr Makrlík, kde nedokázal postoupit do nedělního soutěžního utkání a skončila, tak jeho série 40 vítězství v řadě. Na Petra bohužel dopadla celková únava z náročného letošního programu. V celkovém vydání světového žebříčku však udržel 1. místo s náskokem úctyhodných 1 500b. na druhého Švéda Hjalmarsona. Petr si spravil chuť v deblu se svým deblovým spoluhráčem Ekbergem, ve kterém porazili úřadující mistry světa a mistry Evropy. Petr si vítězstvím v deblu připsal 1000b. do světového žebříčku a zakončil, tak sezonu na 5. místě světového žebříčku ve čtyřhře.

  Daniel Knoflíček si odbyl premiéru na svém prvním světovém turnaji kategorie 1000, ale také bohužel nepostoupil do nedělního programu. Daniel však předvedl skvělou hru a postup mu doslova utekl mezi prsty, když s nasazeným Němcem Lutzem prohral 13:16 ve třetí sadě.

  U12:

  V kategorii U12 si připsal další turnajové vítězství Matěj Krupička, který se tak v závěrečném vydání světového žebříčku do 12 ti let stal světovým hráčem číslo 1.

  U14:

  Pavel Rada předvedl velmi kvalitní hru a svými předvedenými výkony dosáhl na bronzovou medaili. V konečném vydání světového žebříčku do 14 ti let, se Pavel umístil na výborném 7. místě.

   

 • Nizozemsko - 9.-10.12.2017 Dutch Open


 • Croatia Open 500pts.
  3.12.2017 - Záhřeb

  Na světový turnaj kategorie 500pts. v chorvatském Záhřebu se vydala 3 členná skupina našich hráčů ve složení Matěj Krupička, Kateřina Blaščíková a Petr Blaščík a přivezli několik cenných kovů.

  U12 - chlapci

  V kategorii U12 jsme měli zastoupení v podobě M. Krupičky, který plnil roli nasazené jedničky v turnaji. Matěj po předvedení skvělých výkonu v turnaji prošel bez zaváhání do finále, kde bohužel nestačil na srbského reprezentanta Nikolu Drljača. Matěj tak bral stříbrnou medaili a opět se příblížil k pozici světového hráče č. 1 do 12ti let.

  U14 - mix

  V kategorii U14 dosáhla skvělého úspěchu Kateřina Blaščíková, která obsadila 2. místo a to i přesto, že její kategorie žen byla spojena s chlapci. Ve finále podlehla slovinskému reprezentantovi Kolenc Žak.

  U18 - chlapci

  V kategorii U18 bojoval Petr Blaščík o medailové umístění, ale bohužel jeho předvedené výkony nestačily na zisk medaile.

   

  Všem našim hráčům děkujeme za předvedené výkony a skvělou reprezentaci našeho klubu.

   

   

 • Croatia Open 500pts.


 • Crossmintonová liga mládeže (U8, U12, U14, U16)
  2.12.2017 Pardubice, Slovany

  V celkovém součtu naše družstva TK Východočeská sportovní zvítězila ve všech kategoriích a jsme nesmírně pyšní, že tvrdá práce s našimi dětmi a mládeží se vyplácí !

  V sobotu se odehrála v areálu TK Východočeská sportovní crossmintonová liga mládežnických družstev za rok 2017. O titul vítěze ligy se hrálo v kategoriích do 8mi let, do 12ti let, do 14ti let a do 16ti let. Pořadatelem akce byl klub Knights Pardubice, kteří se postarali o bezproblémový průběh turnaje a zajištění cateringu pro zúčastněná družstva, během celého hracího dne. V průběhu celého dne jsme byli svědky výborných zápasů a bojů mezi družstvy o celkové vítězství v dané kategorii. 

  Výsledky :

  U8:
  1. TK Východočeská sportovní A
  2. King HK A
  3. King HK B
  3. TK Východočeská sportovní B
  5. Knights Pardubice A
  6. Knights Pardubice B

  U12:
  1. TK Východočeská sportovní 
  2. King HK A
  3. Speed Team Praha
  3. King HK B
  5. Knights Pardubice A
  5. Knights Pardubice B

  U14:
  1. TK Východočeská sportovní 
  2. King HK A
  3. King HK B
  3. Knights Pardubice A
  5. Knights Pardubice B

  U16:
  1. TK Východočeská sportovní A
  2. King HK A
  3. Knights Pardubice A
  3. King HK B
  5. Knights Pardubice B

   

  Všem zúčastněným týmům gratulujeme!

   

   


 • 250pts. Pardubice - Slovany

 • 250pts. O Perníkové Srdce - Pardubice
  26.11.2017 Pardubice - Slovany

  V neděli jsme pořádali poslední letošní světový turnaj kategorie 250pts. na území ČR. Na turnaji se sešla jak česká crossmintonová špička, tak přední reprezentanti z Polska a hráči ze Slovenska. V průběhu dne byly k vidění nelítosné boje a to zejména v semifinále všech kategorií, kde už se hrálo o medailová umístění.

  Open division

  V kateogrii Open division plnil roli jasného favorita domácí hráč a světová jednička Petr Makrlík, který bez ztráty setu dokráčel pro turnajový titul. Za vyzdvihnutí stojí výkon dalšího domácího borce Daniela Knoflíčka, který nejprve ve skupině porazil nasazeného hráče č. 2 a 19. hráče světa M. Knapczyka, čímž si zajistil postup do dolní časti pavouku K.O. a vyhnul se tak Petrovi v semifinále. Daniel v semifinále lehce přešel přes 3. nasazeného S. Madeje a připsal si, tak druhé finále v tomto víkendu. Ve finále nestačil na Petra, ale určitě je Dan příslibem do budoucnosti a zařadí se po boku nejlepších hráčů světa.

  Open double

  V deblu slavil vítězství Petr Makrlík s M. Knapczykem, kde ve finále porazili polský pár Leski - Cwikala. Z bronzové medaile se pak radoval domácí pár D. Knolíček a T. Strnad, kteří bohužel nestačili v semifinále na polský pár.

  U14, U18 double - chlapci

  V kategorii U14 si dokráčel pro jednoznačné vítězství domácí hráč M. Krupička, který tak stále drží status neporaženého hráče. Matěj se tak příblížil ke svému letošnímu cíli stát se světovým hráčem č. 1. Na druhém místě se umístil domácí P.Rada a bronz bral M. Teichman.

  V deblu Matěj spojil síli M. Teichmanem a v kategorii U18 double nečekaně zvítězili. Ve finále porazili další domácí pár P. Rada a P. Blaščík. K naší radosti se na 3. místě umístili další naši borci D. Novotný a M. Rychnovský.

  U14 dívky

  V kategorii U14 zvítězila naše Kateřina Blaščíková, kde ve finále porazila K. Kašparovou.

  O50

  V kategorie nad 50 let, se umístil na 2. místě Petr Makrlík st., který po heroickém výkonu v semifinále, kde porazil favorita turnaje Leskiho 2:1 na sety, bohužel ve finále už nestačil na R. Juráše a to i přesto, že v 1. sadě vedl 13:11. Petr potvrdil, že hra na domácích kurtech mu svědčí a zaznamenal, tak své první letošní finále.

   

  Všem borcům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na nadcházející turnaj v Nizozemsku!

   

   

 • 250pts. Pardubice - Slovany


 • MČR CROSSMINTON 2017 - TV

 • 5. MČR v Crossmintonu 2017

  25.11.2017, Pardubice - Slovany

  Rekordní zisk medailí z MČR 2017 získal klub TK Východočeská sportovní se ziskem 11 zlatých, 8 stříbrných, 13 bronzových medailí.

  Poslední listopadouvou sobotu se v pardubické hale na Slovanech rozdělovaly republikové tituly ve všech kategoriích. O stupně vítězů bojovalo 112 sportovců z 11 klubů ze všech koutů republiky včetně kompletní české špičky a velkého počtu hráčů v mládežnických kategoriích, což nás těší obzvlášť. V průběhu celého dne bylo odehráno více jak 250 zápasů na celkem deseti crossmintonových kurtech, nicméně díky dobré organizaci turnaj probíhal podle plánů a v příjemné sportovní atmosféře.

  Mistry ČR z TK Východočeská sportovní se stali:

  Open Division

  Petr Makrlík jun.

  Open division čtyřhra

  Petr Makrlík jun.

  Ženy čtyřhra

  P. Krpatová
  Z. Preislerová

  U18 chlapci čtyřhra

  J. Vacek
  M. Krupička

  U18 dívky čtyřhra

  A. Voženílková
  Z. Holešinská

  U14 dívky

  K. Blaščíková

  U12 dívky

  Z. Holešinská

  U12 chlapci

  M. Krupička

  Vícemistry republiky se stali:

  D. Knoflíček, P. Krpatová, M. Teichman, D. Kašpar, K. Kašparová-K. Blaščíková, B. Žáková - R. Vašíčková

  3. místo obsadili:

  J. Vacek, Z. Preislerová, P. Rada, D. Novotný, M. Holešinský, P. Makrlík st., M. Moravec, M. Teichman - T. Kratochvíl, K. Jiroutová - I. Jonášová, D. Makrlíková - L. Plíšková

   

  Gratulujeme všem našim medailistům a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů.

 • MČR 2017


 • Extraliga + 1.liga Crossminton 2017 - TV

 • 2. místo Extraliga družstev + 1. místo 1. Liga

  18.11.2017 - Pardubice, Slovany

  3. kolo Extraliga družstev:

  TK Východočeská sportovní A obsadila v celkovém pořadí výborné 2. místo na extralize družstev. Do posledního kola jsme výrazně posílili, když náš A tým nastupoval ve složení:
  1. Petr Makrlík - 1. hráč světa
  2. Per Hjalmarson - 2. hráč světa
  3. Melker Ekberg - 5. hráč světa
  4. Daniel Knoflíček
  5. Zofia Wincenciak

  Přesto, že náš A tým soupeře ve 3. kole doslova deklasoval, v celkovém pořadí už to na prvenství nestačilo a zaostali jsme za 1. místem o pouhé 3 body.

  Skvělého umístění dosáhly naše další extraligová družstva TK Východočeská sportovní C, které v celkovém umístění obsadilo 6. místo a TK Východočeská sportovní B, které skončilo na 7. místě.
  Mimo jiné se v týmech představili hráči světové špičky, Mihailo Mandryk, Adam Kakula, Sebastian Madej. 


  1. liga družstev:

  Vítězem 1. ligy družstev pro rok 2017 se stala TK Východočeská sportovní D, která po skvělém boji ve finále porazila tým Crossminton Pardubice C. Vítězstvím si zajistilo naše družstvo postup do Extraligy družstev pro rok 2018. Družstvo TK Východočeská sportovní E obsadilo v celkovém pořadí 1. ligy 7. místo.

   

  Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli pořádat tuto velkou celorepublikovou akci a naše vedení se postaralo o angažování nejlepších hráčů světa, čímž přispělo ke zvýšení atraktivnosti soutěže.

   

  Všem našim týmům gratulujume k dosaženým úspěchům a zároveň děkujeme předním hráčům našeho klubu k příkladné reprezentaci klubu!

   

 • Extraliga družstev + 1. Liga družstev • Blackminton


 • FacebookGooglePlusTwitterYouTube


 • Petr Makrlík vs Melker Ekberg - Latvian Open FINAL (2:0)

 • Latvian Open 500 pts.

  Riga, 4.11.2017

  Open division:

  Naše světová jednička Petr Makrlík jun.se poprvé po dosednutí na světový crossmintonový trůn mohl utkat s vícenásobným mistrem světa a bývalou světovou jedničkou Peerem Hjalmarsonem ze Švédska, který byl v turnaji nasazený jako turnajová dvojka.

  Petr v základní skupině doslova rozstřílel všechny soupeře a stejně tak postupoval v dalších kolech turnajového pavouka. Do semifinále se se bez ztráty setu dostali všichni 4.nejvýše nasazení hráči.

  V prvním semifinále Petr doslova smetl německého reprezentanta Adriana Lutze 16:7,16:4. Druhé semifinále mezi švédskými reprezentanty a mistry světa Peerem Hjalmarsonem a Melkerem Edberkem přineslo třísetovou bitvu, ve které slavil vítězství Melker Ekberk.

  Finálová lahůdka začala na centrálním dvorci až ve 21.30 lotyšského času. Česká i světová jednička Petr Makrlík nepřipustil žádné drama a po setech 16:14 a 16:11 ovládl již čtvrtý světový turnaj v řadě a svoji vítěznou šnůru prodloužil na neuvěřitelných 26 zápasů.

  V deblu společně s Melkerem Egberkem ovládli celý turnaj a navázali tak na společné deblové vítězství v norském Oslu.

  Petr, tak upevnil svoji pozici světové jedničky a navýšil, tak svů náskok na čele žebříčku.

  O50:

  V kategorii O 50 jsme měli zastoupení v podobě Ing. Petra Makrlíka, který vybojoval bronzovou medaili. Ve skupině startoval v roli 3. nasazeného, přesto že v prvním zápase nestačil na Maďara Pataie se kterým prohrál 1:2 na sety, Petr zmobilizoval síly a po heroickém výkonu porazil 1. nasazeného J. Gibalu ze Slovenska 2:0 na sety. Následně Petr lehce přešel přes domácího Lotyše, což mu zajistilo postup z prvního místa ze skupiny do semifinále. V semifinále bohužel nestačil na favorizovaného Ch. Knoblinga, se kterým bohužel ztratil nadějné vedení 5:1 v první sadě.

  Oběma borcům gratulujeme!

   

 • Latvian Open 500 pts.


 • Serbian Open 500pts.

  14.-15.10.2017 Sombor

  O víkendu se vydali naši hráči na světový turnaj kategorie 500b. do srbského Somboru, ze kterého si přivážejí 3 zlaté medaile.

  Open Division:

  Petr Makrlík, jako čerstvá světová jednička plnil roli nasazeného hráče č. 1 a v sobotním náročném programu prolítl skupinou bez nejmenšího zaváhání s bilancí 6:0 na sety. Následné čtvrtfinálové utkání zládnul opět s lehkostí a postoupil do nedělního semifinále. Spolu se slovenskýmspoluráčem A. Kakulou ovládli soutěž ve čtyhře a mohl se radovat z další prvenství ve čtyhře. V neděli Petr nastoupil na Chorvatského reprezentanta N. Kucinu s kterým hrál Petr před týdnem na Nation Cupu. Petr svého soupeře doslova deklasoval v poměru 16:5, 16:5  mohl se tak radovat z postupu do finále, kde na něj čekal obhájce loňského titulu Švýcar S. Wirth. Petr v první sadě držel celý set vedení a dotáhnul set do konce v poměru 16:13. Ve druhém setu se Petr rozehrál ke své bezchybné a útočné hře a s přehledem si druhý set pohlídal 16:10. Petr, si tak připsal další turnajový titul do sbírky a 500b. do světového žebříčku a upevnil si tak vedení na světovém trůnu, na kterém má vedení více než 2000b. na druhého Pera Hjarmalsona. Vítězství ve čtyřhře Petra posunulo na aktuální 7. místo.

  U 12:

  Matěj Krupička v kategorii U12 plnil roli nasazeného hráče č. 1 a suveréně postoupil ze skupiny bez ztráty setu. V semifinále Matěje vyzval Chorvat T. Petak, ale ani ten na Matěje nedokázal vyzrát. Ve finále Matěj porazil domácího hráče N. Drljaču 2:0 na sety a připsal si tak dalších 500b do světové žebříčku a ztrací, tak pouze 865b na 1. pozici světového žebříčku.

  U 50:

  Výborného úspěchu dosáhli naši zástupci v kategorii U50, kdy Ing. Petr Makrlík a Ing. Milan Moravec dokázali postoupit ze svých skupin, ve kterých startovali z nenasazených pozic a mohli se tak radovat z postupu do čtvrtfinále ve kterém bohužel podlehli ostřileným hráčům ze světové špičky. Milan Jedlička bohužel smolně prohrál svůj zápas o postup ve skupině a musel se tak rozloučit s turnajem před branami čtvrtfinále.

   

 • Serbian Open 500pts.


 • !!! Petr Makrlík usedl na crossmintonový trůn !!!

  Petr Makrlík v novém vydání světového žebříčku se stal jako první Čech v historii světovým hráče č. 1 v kategorii Open division. Po předchozých vítězstvích na velkých turnajích, Petr potvrdil výbornou formu na finále Nation Cupu mezi světovou elitou neztratil ze 6ti zápasů ani set a dovedl, tak tým ČR, ke stříbrným medailím.

  Petr si připsal 1 800b. do světového žebříčku, které ho vynesly na crossmintonový trůn!

 • World NO. 1


 • Final Nation cup 2017

  7.10.2017, Zabok

  V sobotu se naše reprezentace vydala do chorvatského Zaboku na mistrovství světa družstev v crossmintonu. Tým ve složení Petr Makrlík, Pavel Podvolecký, Marcel Patěk, Klára Janáčková a Eliška Andrlová získal stříbrnou medaili a postarali se, tak o historický úspěch reprezentace ČR v týmové soutěži. Za vyzdvihnutí stojí výkon našeho hráče Petra Makrlík, který z pozice české jedničky neztratil mezi elitními hráči světového žebříčku ani set a dovedl tým k zisku 2. místa s bilancí 6:0 na zápasy a 12:0 na sety. Petr si tak připsal 1 800b. do světového žebříčku a v nadcházejícím vydání se stane hráčem č. 1 světového žebříčku v kategorii Open Divison.

 • Final Nation Cup, 2017


 • Czech Open 500pts.

  30.9.-1.10.2017 - Brno

  Celkem 3 zlaté medaile si přivezli naši hráči z největšího světového turnaje pořádaného na území ČR.

  Open division:

  V kategorii Open division zvítězil ve dvouhře Petr Makrlík, který na turnaji hájil roli 1. nasazeného. V sobotu Petr bezproblému prošel svojí skupinou a čekal ho nebezpečný L. Rácz, Petr si s nim bez problému poradil a zvítězil 2:0 na sety a mohl se, tak soustředit na nedělní semifinálový boj, ve kterém ho vyzve M. Mandryk. V neděli Petr nastoupil proti Mandrykovi ve velkém stylu a první sadu ovládl jednoznačně 16:7. ve druhém setu Petr neudržel vedení 11:6 a prohrál 11:16. Na třetí set Petr dokázal zmobilizovat všechny síly a soupeře jednoznačně přehrál 16:9 a mohl se, tak radovat z postupu do svého 3. finále v řadě. Ve finále na něj čekala Švýcarská jednička S. Wirth, kterému měl Petr co oplácet z letošního vyřazení ve čtvrtfinále na MS. Petr vlétl do zápasu a se Švýcarem si dělal doslova co chtěl a zvítězil v první sadě 16:7, ve druhém setu však Wirth zabral, ale Petr si zápas kontroloval a vyhrál 16:14. Ve čtyřhre po boku K. Janáčkové - Hladké zvítězili, kdy se sebevědomě přihlásili do mužské čtyřhry a v průběhu celého turnaje neztratili ani set.

   

  Petr si připsal 500b jak do singlového žebříčku, tak do deblového a v singlu se tak přiblížil blíže ke crossmintonovému trůnu a ve čtyřhře se posunul na aktuální 10. místo.

   

  U12:

  Další vítězství si připsal talentovaný M. Krupička, který si tak stále drží pověst kam přišel tam zvítězil. Matěj bezproblémů prošel skupinou bez ztráty setu. V semifinále zvítězil jednoznačně 2:0 a ve finále ho čekal jeho největší konkurent a světová jednička Ščavnický. Matěj, ale potvrdil roli favorita z předchozých vzájemných zápasů a doslova rozebral Ščavnického 2:0 na sety. Matěj si připsal 500b do singla a opět se posunul blíže ke crossmintovému vrcholu.

  U14:

  V kategorii U14 jsme měli zastoupení v podání P. Rada. Pavel bohužel nedokázal postoupit ze skupiny, kde první zápas prohrál 0:2 na sety, což ho stálo postup, protože další zápas sice zvítězil nad pozdějším Polským finalistou 2:1, ale v postupovém součtu mu chyběl 1 set na postup.

   

  Všem našim borcům gratulujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů na dalších turnajích.

   

 • Czech Open 500pts.


 • Japan Open 1000pts.

  22.-24.9.2017 - Tokyo

  Skvělého úspěchu dosáhl Petr Makrlík v Zemi vycházejícího slunce i přes nepříznívý zdravotní stav z cesty, kdy se musel potýkat s teplotami přes 39 stupňů a žaludečními problémy. Petr nejprve v pátek se svým japonským deblovým partnerem Schin-chi Nagatem ovládli čtyřhru, kde ve finále porazili úřadující světovou jedničku ve čtyřhře P. Schusellera a jeho deblového spoluhráče Miyazakiho 2:0 na sety a slavil, tak svůj první deblový titul z turnaje kategorie 1000. V sobotu Petr bez problému prošel skupinou v poměru setů 6:0 a mohl se tak připravit na nedělní čtvrtfinále. V neděli Petr doslova deklasoval své soupeře a postoupil do svého prvního finále na turnaji 1000. Ve finále na něj čekal P. Schuseller, ale Petr bohužel smolně ztratil zápas, kdy vedl 14:12 v rozhodující sadě a prohrál 14:16. Petr si tak připsal 800b. do světového žebříčku což ho posunulo na průběžné 3. místo světového žebříčku v singlu. V deblu si Petr připsal 1000b do světového žebříčku a posunul se tak na 13. místo.

   

 • Japan Open 1000pts.


 • Makrlík vs Mandryk, (16:14, 16:14)

 • 8. ICO Crossminton Slovak Open 500

  Bánská Bystrica, 16.9.2017

   

  O víkendu se uskutečnil Crossmintonový turnaj kategorie 500 v Bánské Bystrici. V kategorii Open single zvítězil Petr Makrlík. Ve čtvrtfinále Petr vyřadil 2. nasazeného Němce Joopa 2:1 na sety. V semifinále doslova zničil 3. nasazeného O. Vinczeho 2:0 na sety. Ve finále na něj čekal čerstvý vítěz z Mnichovské 1000ky, Ukrajinec M. Mandryk. Petr po velkém boji zvítězil po stech 16:14, 16:14 a připsal si tak 500b do světového žebříčku a posunul se na 6. místo na světě. Ve čtyřhře po boku O. Vinczeho dosáhli na 2. místo, kde ve finále podlehli 1:2 na sety Kakulovi a M. Ekbergovi. 

  V kategorii U12 se ze zisku zlata radoval Matěj Krupička (TKVS), který ve finále doslova převálcoval světovou jedničku Ščavnického a tentokrát mu nepovilil ani set a mohl se tak radovat ze svého 4. turnajového vítězství.

  V kategorii U14 obsadil výborné 2.místo Pavel Rada (TKVS). Ve finále nestačil na Litevce Janczunskeho a prohrál 0:2. Pro Pavla je finálová účast životním úspěchem a potvrdila se tak jeho narůstající forma.

 • Slovak Open - Bánská Bystrica


 • 2017 ICO Crossminton German Open 1000

  Mnichov, 9.-10.9.2017

  O víkendu se uskutečnil Crossmintonový turnaj kategorie 1000 v Německém Mnichově. V kategorii Open single vybojoval bronz Petr Makrlík (TKVS). Petr ve čtvrtfinále vyřadil 2. nasazeného Chorvata Jardase Dasena jednozančně 2:0 na sety. V semifinále bohužel nestačil na Patricka Schusellera a podlehl mu 14:16 v závěrečné sadě. Ve čtyřhře po boku Olivera Vinczeho získali bronz, kde v semifinále prohráli 1:2 na sety s úřadujícími mistry Evropy a budoucími vítězi celého turnaje Schusellerem a Zimmermansem.

   

  V kategorii U12 Matěj Krupička (TKVS), prošel suveréně do finále, kde na něj čekal jeho velký rival a světová jednička Ščavnický. Matěj ve finále prokázal velkou bojovnost a z nepříznivého stavu 0:1 na sety, dokázal zápas otočit a vyhrál 16:13 v závěrečné sadě a mohl se tak radovat z 1. místo na turnaji. Matěj si připsal 1000b. do světového žebříčku a nelítostně se přibližuje k postu světové jedničky kategorie U12.

   

  V kategorii U14 vybojoval bronz Pavel Rada (TKVS). Pavel svojí zarputilostí a bojovností se po velkých bojích probojoval do semifinále, kde bohužel nestačil na 2. nasazeného a prohrál 0:2, ale i tak je to pro Pavla určitě veliký úspěch a my mu gratulujeme.

 • German Open - Mnichov


 • ICO Speedminton Norwegian Open 500 b.
  19.8.2017

  Dalšího úspěchu na crossmintonové tour dosáhl Petr Makrlík v Norském Oslu. Z pozice nasazené 4ky suveréně postoupil s poměrem 6:0 na sety ze skupiny do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále Petr porazil Norskou jedničku 2:0 na sety, v semifinále na něj čekala světová jednička Kattz Sonke se kterým hrál předešlý týden ve Švédsku, ale tentokrát sehráli velmi vyrovnaný zápas, ale Petr nakonec zvítězil 18:16 v závěrečné sadě a postupil tak do svého druhého finále po sobě, kde na něj opět čekal úřadující mistr světa Per Hjarmalson. Petr bohužel opět nestačil na Švéda a podlehl po velkém boji 14:16 a 13:16. Petr tak připsal na Skandinávské tour 750b do světového žebříčku a posunul se tak na aktuální 9. místo světové žebříčku.

   

  Petr spolu s Melkrem Ekbergem suveréně ovládli turnaj ve čtyřhře a připsali si tak 500b. do světového žebřičku. Petr se tak posune v dalším žebříčkovém vydání na 40. místo na světě ve čtyřhře.

 • Norwegian Open 500pts.


 • ICO Speedminton Swedish Open 500b.

  12.8.2017

  Skvělého úspěchu dosáhl Petr Makrlík (TK VS), který se ve Švédském Goteborgu dostal do finále dvouhry v kategorii Open Division. Petr byl nalosován do skupiny s úřadujícím mistrem světa a 2. hráčem na světě Per Hjarmalsonem. V zápase o první místo ve skupině porazil Hjarmalsona v poměru 2:0 na sety a postoupil tak rovnou do semifinále, kde na něj čekala světová jednička Kattz Sonke. Petr zvítězil jednoznačně 16:9 a 16:8 a postoupil do finále, ve kterém se utkal opět s Hjarmalsonem, ale Petr neudržel vedení 15:11 v prvním setu a nakonec podlehl 0:2. Gratulujeme Petrovi k úspěchu a přejeme mu hodně štěstí do dalšího turnaje, který se uskuteční přístí týden v Norském Oslu.

 • Swedish Open 500pts


 • !!!Racket sport Prague Open 250b!!!

  15.7.2017 - Čákovice

   

  V sobotu se konal světový turnaj kategorie 250 v Čákovicích. Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní) potvrdil roli nasazené jedničky ve dvouhře v kategorii Open Division a bez problému si dokráčel k vítězství. Ve finále Petr porazil svého reprezentačního kolegu P. Nikla poměrem 16:5, 17:15 a připsal si tak 250b do světového žebříčku. Petr triumfoval i ve čtyřhře, kde po boku Michala Scholzeho porazili ve finále uřadující vícemistry světa v kategorii U40 M. Patěka a P. Podvoleckého 16:14 v rozhodující sadě a připsali si rovněž 250b do světového žebříčku ve čtyřhře. Turnaje se zúčastnili i naši zástupci kategorie U50, M. Moravec a M. Jedlička, kat. U50 byla bohužel spojena s kategorií U40, ale i přesto naši borci sehráli několik vyrovnaných utkání s favority a připsali si oba po jednom vítězství ve skupině.

   

   

 • Prague Open 250b. Čákovice


 • !!!Mistrovství světa v Crossmintonu!!!

  29.6.-2.7.2017 - Varšava

  Za účasti 435 crossmintonistů z celkem 16 států (Pol,Ger,Sui,Jpn,Cro,Lat,Fra,Nor,CZ,Swe,Slo,Ukr,Srb,Svk,Mri,Hun), se zapojili do bojů o medaile ve dvouhře naši hráči: Petr Makrlík (Open Division), Pavel Rada (U14), Miloslav Teichman (U14) a Matěj Krupička (U12).

  !!!Petr Makrlík a Matěj Krupička byli zařazeni do užšího výběru reprezentace ČR!!!

  V kategorii Open Division za účasti 110 hráčů z celého světa vstupoval do turnaje jako 27. nasazený hráč Petr Makrlík. V pátek bez ztráty setu vyhrál skupinu a postoupil jako jediný Čech v historii ze skupiny do bojů o medaile. V sobotu začala KO fáze o 64 hráčích, Petr s přehledem postoupil do osmifinále, kde na něj čekal 4. hráč světa Melker Ekberg. Petr po velkém boji přehrál Ekberga 2:1 na sety a postoupil do čtvrtfinále na švýcarského hráče Severina Wirtha. Petr v prvním setu deklasoval soupeře 16:7, potom mu bohužel po náročném zápase se Švédem došly síly, kdy dostal pouze 20 minut pauzu mezi zápasy, a prohrál se Švýcarem 14:16 v rozhodující sadě. Petr tak obsadil 5. místo a připsal si 1250 b. do světového žebříčku a v příštím vydání žebříčku se umístí do top 15 na světě. Petr v nadcházejícím období bude usilovat o obsazení postu světové jedničky a po předvedeném výkonu na MS je to určitě reálné!

   

  !!!Matěj Krupička mistrem světa v kategorii U12!!!

   V kategorii U12 zvítězil Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní), kde ve finále porazil úřadující světovou jedničku J. Ščavnického 2:1 na sety. Matěj tak získal titul mistra světa v kategorii U12 a připsal si 2000 b. do světového žebříčku a v nadcházejícím vydání bude figurovat na 2. místě.

   

   

  V kategorii U14 jsme měli dvojí zastoupení, Pavel Rada bohužel po smolných prohraných koncovkách v zápasech nepostoupil do medailových bojů, ale za předvedené výkony si zaslouží velkou pochvalu. Miloš Teichman při své premiéře na MS ve Varšavě bojoval jako lev a od postupu do bojů o medaile mu scházely pouhé 3 body. Pavel s Milošem obsadili celkové 8.-12. místo na MS a tímto jim gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů.

 • MS Crossminton - Varšava 2017


 • 2. KOLO EXTRALIGY CROSSMINTONU

  17.6.2017 - Brno

  Ve druhém kole extraligy crossmintonu, které se konalo v Brně nastoupil, ke 3 utkání náš A tým ve složení 1. Petr Makrlík, 2. Wojciech Wilkosz, 3. Martin Stavěl, 4. Zofia Wincenciak. V prvním zápase deklasovali tým Speed Avia v poměru 6:0 na zápasy, ve druhém utkání porazili tým SK Prague United 6:0 a ve třetím utkání porazili tým Superspeed Brno v poměru 5:1 na zápasy. Tým TK-Východočeská sportovní B má přeložená utkání na poslední kolo extraligy. TK-Východočeská sportovní C nastoupila ve složení 1. Jedlička, 2. Gibala, 3. Moravec, 4. Wincenciak. Poslední kolo extraligy je naplánované na 9.12.2017 v Pardubicích v areálu TK-Východočeské sportovní. 

 • 2. kolo - extraliga Crossminton


 • !!! Dva titulli ze světové série z Ostravy !!!

   V sobotu proběhl světový turnaj v crossmintonu kategorie 250 v Ostravě. V kategorii Open division, suveréně zvítězil reprezentant ČR a 1. hráč ČR na světovém žebříčku Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní), který během turnaje neztratil ani jeden set. Vítězstvím na turnaji se posunul na aktuální 33. místo na světovém žebříčku. Petr, se tak stal historicky prvním Čechem, který dokázal zvítězit na světovém turnaji v kategorii Open Division. V kategorii U12 zvítězil Matěj Krupička ( TK Východočeská sportovní), který se vítězstvím posunul na aktuální 6. místo na světovém žebříčku kategorie U12. 

 • ICO 250 - Ostrava Open 2017


 • !!! HISTORICKÝ ÚSPĚCH REPREZENTAČNÍHO TÝMU ČR !!!

  Historického úspěchu dosáhl reprezentační tým ČR, který poprvé v historii dokázal zvítězit na silně obsazeném Nation Cupu - Central Europe, kde se náš tým střetnul s výběrem Polska, Německa a Slovenska. Pořádání se zhostil náš klub TK- Východočeská sportovní zastoupený Ing. Petrem Makrlíkem, který byl také vedoucí našeho týmu. Roli týmové jedničky se ujalo naše klubové eso Petr Makrlík ml., který se v průběhu dne utkal s nejlepšími světovými hráči v crossmintonu. Ze 6ti dvouher Petr zratil pouze 1 set a to na jeho raketě skončili hráči jako úřadující mistr Evropy D. Zimmermans a úřadující juniorský mistr světa a světová jednička N. Franke. Petr, se tak posunul na průběžné 44. místo na světovém žebříčku. Vítězstvím v Central Europe se náš tým kvalifikoval do říjnového světového finále družstev, tak jim budeme držet palce!

 • 1. místo - Nation Cup - Central Europe


 • 1. kolo extraligy crossmintonu úspěšně za námi.

  V sobotu 8. dubna se vareálu TK Východočeské sportovní sešlo 11 družstev k prvnímu turnaji letošního ročníku Extraligy crossmintonu. Celodenní zápolení přineslo 18 utkání a celkem 108 zápasů. Každé ze zúčastněných družstev odehrálo tři nebo čtyři utkání a stejně tomu tak bude i ve dvou zbývajících turnajích v červnu v Brně a v prosinci pak opět v Pardubicích – v rámci celého ročníku se tak všechna družstva utkají spravedlivě systémem každý s každým. Do zápasů se v průběhu celého dne zapojila více jak padesátka hráčů a hráček z celé České republiky. Náš klub se může pyšnit nejvyšším počtem týmů v soutěži. TK VS A, ve kterém hraje naše republiková 1 Petr Makrlík má na svém kontě 2 výhry a 1 porážku, TK VS B 1-0-2 a TK VS C 2-0-1. Přejeme hodně štěstí našim týmům na nadcházející červnové 2. kolo, které se odehraje v Brně.

 • 1. kolo extraliga crossmintonu


 • Crossmintonová školička


 • Tenisový turnaj st. žactva 1.-3.4.2017


  O víkendu proběhl v areálu TK Východočeská sportovní tenisový turnaj kategorie staršího žactva za účasti 14 hráčů a 11 hráček. 2. místo ve dvouhře obsadil Matěj Krupička (1.VT). Ve čtyřhře se radoval z finálové účasti Pavel Rada (1.VT).

   

 • 1.-3.4.2017 Starší žáci


 • Tenisový turnaj ml. a st. žactva 25.-27.3.2017

  O víkendu proběhl v areálu TK-Východočeská sportovní tenisový turnaj kategorie mladšího žactva za účasti 22 mladších žáků a 12 starších žáků. V mladších žákách na velmi silně obsazeném turnaji kategorie 7, zvítězil ve dvouhře Matěj Krupička (1.VT) a ve čtyřhře obsadil 2. místo. Na turnaji stašího žactva Krupička obsadil 3. místo ve dvouhře a 2. místa ve čtyřhře.

 • Ml. žactvo 25.-27.3.2017


 • Fotbalové přátelské utkání krajských týmů


 • Tenisový turnaj staršího žactva 18.-19.3.2017

  V sobotu proběhl v areálu TK Východočeská sportovní, tenisový turnaj kategorie staršího žactva za účasti 12 hráčů a 8 hráček.

 • Starší žactvo - 18.-19.3.2017


 • Sobotní trénink amerického fotbalu.

  Dne 11.3.2017 proběhl v našem areálu trénink amerického fotbalu týmu BUCKS.

 • BUCKS


 • Přátelské utkání dvizních týmů ve fotbale.

  V sobotu 11.3.2017 proběhl v areálu TK Východočeská sportovní přátelské utkání divizních týmů ve fotbale.


 • Tenisový turnaj st. žákyň a ml. žákyň 11.-13.3.2017

  Ve dnech 11.-13.3.2017 proběhl tenisový turnaj ml.žákyň za účasti 13 hráček a tenisový turnaj st. žákyň za účasti 26 hráček.


 • SLOVANY OŽÍVAJÍ - Přátelské utkání ve fotbale.

  V sobotu 4.3.2017 proběhl v areálu TK Východočeská sportovní přátelské fotbalové utkání.

 • AREÁL NA SLOVANECH OŽÍVÁ


 • Tenisový turnaj kategorie babytenis 4.3.2017

  V sobotu proběhl v našem areálu tenisový turnaj kategorie babytenis.

 • Tenisový turnaj kategorie Babytenis


 • Tenisový turnaj dorost 25.-27.2.2017

  Dne 25.-27.2.2017 proběhl v areálu TK Východočeská sportovní tenisový turnaj dorostenců za účasti 23 hráčů. • V sobotu proběhl v areálu TK Východočeská sportovní pravidelný trénink amerických fotbalistů týmu Bucks.

 • Trénink Bucks


 • ICO Crossminton Open 250b 

  V sobotu, 11.2.2017 se naši přední hráči zúčastnili světového turnaje v Crossmintonu kategorie 250 v Pardubicích. K naší velké radosti v kategorii U12 zvítězil Matěj Krupička (TKVS), který během celého turnaje neztratil ani set. Matěj si připsal 250b do světového žebříčku a posunul se na 6. místo světového žebříčku do 12let. Na další medailové umístění dosáhl Ing. Petr Makrlík (TKVS), který obsadil 3. místo v kategorii U50 a posunul se tím k 62. místu na světě. Jeho týmový kolega Ing. Milan Moravec (TKVS) se skvělým 5. místem dostal do top 100 na světě U50. V kategorii Open dosáhl Petr Makrlík jun. na 5. místo, čímž se stal nejúspěšnějším hráčem ČR v kategorii Open na turnaji. Obhájce loňského finále, Petr Makrlík (TKVS) postoupil z velmi silné skupiny z druhého místa do čtvrtfinále, kde podlehl v 3 setové bitvě 23. hráči světového žebříčku Ociepovi. Spolu s Michalem Scholzem (Crossminton Pardubice) obsadili 5. místo ve čtyřhře. 

   

  Světové žebříčky naleznete na stránkách http://crossminton.org/

  Podrobný report z turnaje na stránkách www.crossminton.cz

 • ICO Crossminton 250 PCE

 • ICO Crossminton Open 250 b.

 • Tenisový turnaj dorostu

  28.-30.1.2017 proběhl tenisový turnaj dorostu v areálu TK Východočeská sportovní za účasti 20 hráčů a 13 hráček. Na silně obsazeném turnaji dorostenců dosáhl Tomáš Kratochvíl (1.VT) osmifinále ve dvouhře, kde podlehl po vyrovnaném boji budoucímu finalistovi Špinarovi. 


 • Tenisový turnaj staršího žactva

  14.-16.1.2017 proběhl tenisový turnaj kategorie st. žactva za účasti 11 hráčů a 14 hráček. Matěj Krupička s Milošem Teichmanem (oba 1.VT) dosáhli na 3. místo ve čtyřhře.

 • Tenisový turnaj dorostu

  7.-9.1.2017 proběhl v areálu TK Východočeská sportovní tenisový turnaj dorostu za účasti 15 hráčů a 8 hráček. Tomás Kratochvíl (1.VT) došel do čtvrtfinále, kde po vyrovnaném boji podlehl pozdějšímu vítězi turnaje Vunshovi.


 • Přejeme našim hráčům a členům všechno nejlepší do nového roku 2017. 

  Především mnoho skvělých sportovních úspěchů v nadcházejícím roce.

  V roce 2016 naši hráči zaznamenali mnoho úspěchů v podobě zisku prvních medailích z MČR v crossmintonu, vítězství v extralize juniorů a 2. místa v extralize družstev dospělých.

  Celkově z našich řad se zúčastnilo 337 členů (dětí, mládež, dospělí) crossmintonových turnajů pod záštitou České asociace Crossmintonu.


 • Tenisové a kondiční soustředění

  29.12.2016 proběhlo na našich dvorcích tenisové a kondiční soustředění. Soustředění proběhlo pod odborným dohledem šéftrenéra J. Vratisla a Petra Makrlíka jun.

   

 • Tenisové soustředění


 • Dne 27.12.2016 se u nás uskutečnil silně obsazený turnaj kategorie 7 mladšího žactva za účasti 15ti tenistů a turnaj mladších žákyň za účasti 19ti tenistek. 2. místo v singlu obsadil Matěj Krupička (1.Východočeská Tenisová). Ve čtyřhře dosáhli stříbrných medailí pár Krupička (1.VT) - Valeš (TK Sparta Praha).

 • Tenisový turnaj - O pohár prezidenta klubu


 • Vánoční besídka

  Na konci prosince jsme pro naši crossmintonovou a tenisovou školičku uspořádali Vánoční besídku, kde pro děti byl připraven nádherný betlém, u kterého jsme si společně s nimi zaspívali několik Vánočních koled.

 • Vánoční besídka


 • 17.-19.12.2016 proběhl v našem areálu tenisový turnaj ml. žactva za účasti 21 chlapců a 10ti dívek z celé republiky.  V silně obsazeném turnaji ml. žáků kat. 6, zvítězil Matěj Krupička (1. Východočeská tenisová), když ve finále přehrál J. Havlíka 6:2 6:2, spolu s Havlíkem slavili vítězství ve čtyřhře.

 • Ml. žactvo - 17-19-12.2016

 • Dne 10.12.2016 proběhl na našich dvorcích turnaj kategorie Babytenis. Vítězkou dívek se stala Adéla Kňavová (Tk Východočeská sportovní).

 • Babytenis - 10.12.2016


 • Dne 3.-4.12.2016 proběhl v našem areálu již 2. tenisový turnaj kategorie dospělých. Vítězem se stal Martin Stavěl (1. Východočeská Tenisová) ve finále porazil Pavla Rojka ( TO SK Žamberk) 6:1, 6:4.

 • Tenisový turnaj dospělých 3.-4.12.2016


 • V naší hale probíhají každý týden profesionální tréninky týmu amerického fotbalu Bucks Pardubice.

 • Trénink Bucks Pardubice


 • Náš klub zahájil tenisovou a crossmintonou přípravu s dětmi. V naší školičce se můžeme pyšnit počtu více jak 40ti dětí. Školička probíhá pod profesionálním dohledem trenérů našeho klubu.

 • Tenisová + Crossmintonová školička


 • Dne 23.11.2016 proběhl v areálu na Slovanech dětský střelecký závod ze vzduchovek na 20 ran v leže na vzdálenost 10m s otevřenými mířidli. Soutěž byla rozdělena na 4 kola po 5 ranách. Z vítězství se radoval Luboš Korpa, který nastřílel výborných 174b. Mimo to proběhla ukázka chladných zbraní, krátkých a dlouhých poloautomatických zbraní a bojového luku.Turnaj a následná ukázka proběhli pod profesionálním dohledem Ing. Petra Makrlíka.

 • Soubory ke stažení

 • Slovany - střelecká soutěž + ukázka


 • MČR v Crossmintonu pro TK- Východočeská sportovní Pardubice.

  5.medailí s jedním titulem mistra ČR.

  OSTRAVA 6.11.2016 za účasti 70 ti sportovců z 8mi klubů stal náš klub nejúspěšnějším v zisku medailí.

  Celkem 5 medailí vybojovali  crossmintonisté  TK-Východočeská  sportovní Pardubice na Mistrovství republiky v Ostravě.

  Mistrovský titul ve dvouhře získal  v kategorii muži 50+ Petr Makrlík st.. Vicemistry republiky se stali v kategorii open Petr Makrlík ml., Milan Moravec  v kategorii muži 50+ .

  Na bronzové medaile dosáhli Hana Čapková  v kategorii ženy open a Tomáš Kratochvíl  v kategorii do 18 let .

  4. místa obsadili Matěj Krupička a Jaroslav Vratislav ,5.místo Tomáš Pustějovský,7 místo Aleš Krupička a 8. místo Dana Makrlíková .

   

  Ziskem 5 ti medailí ze dvouhry jsme se stali nejúspěšnějším klubem na MČR


 • Crossmintonový turnaj - U12 - 21.10.2016

   

  Za účasti 8 hráčů a hráček TKVS proběhl v areálu 1. Východočeské Tenisové crossmintonový turnaj kategorie U12. Turnaj nabídl několik kvalitních útkání a mohli jsme zde vidět několik talentovaných hráčů a hráček. Jako další na programu mají naši hráči MČR a v listopadu crossmintonovou extraligu družstev, kde budeme usilovat o zisk titulů mistrů republiky a mistrů republiky družstech, jak v juniorech, tak i v dospělých. MČR se koná v Ostravě a  Extraliga se bude konat na kurtech v 1.VT v Pardubicích, tak nás neváhejte přijít podpořit! 

 • Soubory ke stažení


 • 21.-23.10.2016 

  Pardubice - Špindlerův Mlýn

  Crossmintonový turnaj, tenisové a kondiční soustředění.

  Za účasti 8 mladých crossmintonistů proběhl crossmintonový turnaj kat. U12 a následné tenisové a kondiční soustředění za účasti 10 mladých sportovců. Po vysilujícím dni, mladí sportovci absolvovali návštěvu aquacentra Pardubice, kde byla zahrnuta návštěva wellness a masáží. Na večer jsme se dětmi přesunuli do Špindlerova Mlýna na Mědvědí boudu, kde soustředění nadále probíhalo.

  Celou sobotu a neděli byly mladí sportovci plně vytíženi, tenisem, kondiční přípravou a absolvovali i výstup na Martinovu Boudu (jako malá tam bydlela slavná Martina Navrátilová). Každý den byli sportovci v Aquaparku.

  Strava na Medvědí Boudě byla excelentní.

  Kondiční přípravu vedl v Pardubicích Josef Krupička, šeftrenérem byl Jaroslav Vratislav a trenéři Petr.Makrlík jun. a Aleš Krupička. Vedoucím soustředění byl Ing.Petr Makrlík.


 • 29.6.2016

  Slovany společná fotografie

  z leva: Bc.Miloslav Tlapa - prezident 1.Východočeské Tenisové, Bc.Tomáš Tlapa - policie ČR, Libor Coufal -prezident Buck-americký fotbal a předseda VSA, Petr Makrlík - sportovní eso VSA, Ing.Petr Makrlík - prezident TK Východočeská sportovní


 • 28.9.2016

  Baby-Tenis za účasti 34 hráčů jsme uspořádali turnaj dětí do 9 ti let

  Dívky hráli v areálu 1.Východočeské Tenisové Polabiny a chlapci si zahráli v nově otevřeném areálu dříve Slovany na 3 travnatých a 3 antukových dvorcích

  Nejlepší tenisté byli odměněny pěknými cenami.

   

  5.-8.9.2016
  1.Liga Liberec Dospělí  - 9.místo v ČR

   

  Pomyslná koruna 1.ligového krále Kraje Hradeckého a Pardubického na hlavách našich hráčů.

  6.9. 2016   1.VT-TK VS  -Teniscentrum DTJ HK  7:2

   se naše společné družstvo hrající pod hlavičkou 1.Východočeská Tenisová-TK Východočeská sportovní  utkalo s Teniscentrem DTJ HK v rámci 1.ligy o pomyslnou korunu prvoligového krále Východočeského tenisového regionu 1.Ligy.

  Soupeře jsme doslova deklasovali a již po dvouhrách bylo rozhodnuto.

  Celkově 7:2

  Naše body uhráli: Vadim Ursu ,David Pichler,Macej Rajsky,Nick Rozboršek , Šantal Škamlová ve dvouhře a Petr Makrlík,N.Rozboršek a V.Ursu a M.Rajsky.

  8.9.2016  1.VT-TK VS –Plzeň  8:1

  Jediný zástupce 300 000 Plzeňské metropole v 1.Lize byl doslova smeten našim mladým týmem

  A po pátém rozhodujícím bodu ve dvouhrách ,který uhrál náš Petr Makrlík k deblům již nenastoupil.

  Při pohledu na 1.ligu opouštějící družstvo z Plzně ,kdysi výkladní skříní českého tenisu (Hlaváčková,Strýcová) leckomu zamrazilo.

  Body získali za naše družstvo Ursu ,Rajski, Makrlík , Rozboršek, Škamlová ve dvouhrách Ursu,Rajsky,Makrlík,Rozboršek a Škamlová,Reberšak.

   

  Velké uznání patří Silvii Njirič, která se byla za tým ,přesto že měla virózu a brala antibiotika.

   

  O tom že naše družstva s věkovým průměrem 23 let nedošlo až do finále rozhodl jeden neproměněný mečbol –zápasbol dvojice Makrlík, Pichler úvodním zápase proti Nymburku .

  Přesto, že soupeř nasadil  do boje o pátý bod hráče kteří nakoukli do TOP 130 a 250 ATP, naše hráči mohli rozhodnout.

  Prohra 4:5 s Nymburkem 5.9.2016 a 4:5 s domácím Libercem B 7.9.2016 definitivně rozhodl ,že letos ještě na medaile nedosáhneme.

  Družstvo perfektně poskládala Mgr.Lucie Plíšková a Ing.Petr Makrlík ,který zároveň vedl družstvo do zápasů v roli kapitána, společně s panem Jaroslavem Vratislavem (dříve trenérem K.Srebotnik),lterý vedl i tréninky hráčů.

  Členy realizačního týmu byly  dále :Bc.M.Tlapa prezident 1.VT ,L.Coufal předseda Východočeské sportovní asociace , viceprezident Východočeského tenisového spolku a prezident Klubu Buck amerického fotbalu a p.Martin Šíla,který měl na starosti logistiku.

  ,,Podařilo se nám sestavit jeden z nejsilnějších ligových týmu v historii východních Čech . Ke krajské jedničce a medailistovi s AMR a MR se připojili hráči s rekingem 350-776 ATP a WTA,parta byla vynikající a již od soboty 3.9.2016 probíhali tréninky hráčů a týmu za účasti domácích dorostenců i žaků. ,, řekla L.Plíšková . Hráči se v neděli přesunuli na Penzion Hamštejn v Českém Ráji, Vedení a realizační tým ,bylo ubytováno na rodinném sídle Ing.Makrlíka 300 m od penzionu.

   

  3.9. 2016

  Turnaj mladšího žactva 21 hráčů

  Matěj Krupička  1.Východočeská Tenisová  vítěz dvouhry i čtyřhry

 • Turnaj Baby-tenis 28.8.2016 Slovany + 1.VT 6.antuka + 3.koberec


 • Spojené tenisové družstvo TK Východočeská sportovní Hradec Králové-1.Východočeská Tenisová Pardubice vybojovalo pomyslnou korunu krále 1.tenisové ligy kraje Královéhradeckého i Pardubického

  Liberec

   

  5.-8.9.2016 společné elitní A družstvo dospělých  1.Východočeské Tenisové-TK Východočeská sportovní vybojovalo v 1.lize v Liberci konečné 9. místo z 16 družstev a nasadilo si  pomyslnou korunu krále první ligy východočeského regionu v nejvyšší soutěži družstev dospělých řízených ČTS.

  Manažérka týmu Mgr.Lucie Plíšková sestavila společně s prezidentem TK-Východočeská sportovní Ing.Petrem Makrlíkem asi nejsilnější tým v historii východočeského tenisu.

  Jazykové znalosti Lucie a především její známosti a známosti P.Makrlíka jun. z předchozích světových turnajů mezi mladými hráči vytvořily naprosto kompaktní tým s věkovým průměrem 23 let.

  Excelentní družstvo zahájilo trénink na domácích dvorcích již v sobotu 3.9.2016 za účasti domácích žákovských i dorosteneckých hráčů. Některé domácí naděje  přímo s hráči A týmu absolvovaly ostrý společný trénink.

  Družstvo po společném fotografování odjelo pod vedením Mgr.Plíškové ,Ing.Makrlíka , J.Vratislava a členů doprovodného týmu Libora Coufala a Martina Šíly na Penzion Hamštejn, 30 km od Liberce.

  Družstvo odjelo v sestavě:

  Šantal Škamlová, WTA 356, Silvia Njirič, WTA 481, Polona Reberšak,  WTA 880, Jasmíne Vítková, Vadim Ursu, ATP 632, David Pichler, ATP 656, Macej Rajski, ATP 686, Petr Makrlík CZ 50, Nick Rozboršek, 776.

   

  5.9.2016  pondělí - výsleek 4:5   - družstvo hrálo s týmem  Realsport Nymburk

   Realsport Nymburk byl papírovým favoritem. Dokonale jsme jej zaskočili a o jeho těsném vítězství 5:4 rozhodl až neproměněný mečbol Makrlíka s Pichlerem v deblu.

  Z našeho týmu vydřeli bod Njirič,Pichler,Rajsky v singlu a v deblu Škamlová,Njirič.

  Mrzel nás neproměněný mečbol Makrlíka s Pichlerem proti páru, ve kterém oba hráči byli již v top 200 na ATP, stejně tak nevyužité 3 brejky Makrlíka a nadějné vedení Škamlové v singlu.

  6.9.2016   úterý         7:2 s družstvem Teniscentrum DTJ HK

  V boji o pomyslnou korunu Hradeckého a Pardubického kraje jsme podle očekávání smetli našeho soupeře  5:1 po singlech, kdy jediný bod uhrála pardubická Vlkovská v barvách DTJ.

  V celku jednoznačný zápas , ve kterém nás překvapila bojovnost především 36letého Vika (dřive 59 ATP),a 41letého Ulihracha (dříve v TOP 10 ATP). Prostějovská posila Hájek(19 let) a 36letý Chramosta neměli šanci.

  Body za náš tým vybojovali Škamlová, Ursu, Rajski, Pichler, Rozboršek ,v deblu Makrlík, Rozboršek a Rajski, Pichler.

   

  7.9.2016 středa  4:5 s týmem Liberec B

  Výsledek ovlivnila skutečnost, že zápas o 5. rozhodující bod s Nymburkem měl být skrečován dle pravidel ČTS v náš prospěch, a neskutečným postupem rozhodcovského sboru se tak nestalo.

  Čekací doba 12,5 minut od změření je podle SŘ ČTS jednoznačná skreč  (čekací doba je 5 min). Rozhodčí tak neučinila, protože jednala podle doby pro ITF a nikdo ji nepoučil.

  Vedení váhalo s protestem, protože zároveň vrchní rozhodčí předstírali , že ani jeden není vrchním rozhodčím našeho zápasu. Zápas v pondělí se hrál v hale z důvodu deště do 24.00.

  Naše body získaly Škamlová,Pichler,Rozboršek a debl Ursu,Rozboršek.

   

  8.9.2016 čtvrtek Plzeň  8:1

  Tým s vědomím, že pár, a hlavně rozhodnutí proti řádům ČTS, jej místo k boji o titul poslal do baráže, se ještě více semknul a doslova deklasoval jediné prvoligové družstvo Plzně. Po singlech bylo opět rozhodnuto . Jediný bod ztratila Njirič, která se celý týden potýkala s virózou a startovala se sebezapřením v zájmu družstva.

   

  Body získali Makrlík,Ursu,Rajski,Rozboršek , Škamlová v singlu a Makrlík,Rozboršek,Ursu,Rajski a  Škamlová , Reberšak v deblu, kdy soupeř za rozhodnutého stavu zápasy vzdal.

  Základní skupina byla rozhodně nejtěžší ze všech 4 skupin.


 • Crossmintonový turnaj - U18 - 20.7.2016

   

  Za účasti 17ti hráčů a hráček proběhl crossmintonový turnaj konaný v Českém Ráji. Po urputných bojích se stal vítězem Matěj Vodička (TKVS), který prošel turnajem bez jediné porážky. Matějovi tímto gratulujeme a těšíme se na další úspěchy našich hráčů a hráček.

 • Soubory ke stažení


 • Crossmintonový turnaj - U10

   

  Dne 19.5.2016 proběhl v areálu 1. Východočeské tenisové crossmintonový turnaj kategorie U10. Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů a hráček našeho klubu. Úkazalo se zde několik crossmintonových talentů a doufáme, že i úspěšných sportovců do budoucna.

 • Soubory ke stažení


 • DRUŽSTVA 2016

   

  Víkend Odstartoval  krajské  soutěže družstev

  30.4.-1.5.2016

  Do soutěže zasáhla pod společným názvem  1.Východočeská tenisová Pardubice-TK Východočeská sportovní Hradec Králové

  2 družstva mladších žáků a jedno družstvo starších žáků a dorostu.

  V dospělých jsme postavili  družstvo B  do krajské soutěže a A do 1.ligy.

   

  Cíl je udržet nejvyšší soutěž mladšího žactva a postoupit v soutěžích staršího žactva a dorostu.

   V dospělých udržet krajskou soutěž.

  Družstva mini a baby tenisu jsme bohužel museli odhlásit pro přeplněnou kapacitu dvorců.

  Vedení klubu proto řeší rozšíření o další 3 dvorce.

   

  Hlavní pozornost je upřena na družstva A dospělých v 1 .lize, která se bude hrát druhý týden v září v Liberci.

  Více v sekci družstva


 • 20.-21.2.2016

  Hradec Králové

  Starší žákyně

  Bára Beránková dosáhla na double, vyhrála singla i debla.


 • 20.-22.2.2016

  Pardubice TK-Východočeská Sportovní

  Mladší žactvo

  Za účasti 36 hráčů proběhl  tenisový turnaj v hale 1.VT Pardubice

  Z domácích hráčů se stali vítězi debla Miloš Teichman a Matěj Krupička v singlu oba hráči skončili ve čtvrtfinále.


 • 14.2.2016

  S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás po dlouhé a vážné nemoci opustil ve věku 70 let pan DT. Petr Makrlík. Čest jeho památce.


  13.2.2016

  Pardubice-TCV s.r.o

  Crossminton

  Petr Makrlík předvedl svoji sportovní  všestrannost . Na turnaji 250 s mezinárodní účasti vybojoval 2.místo .Na jeho raketě zůstal i 23.hráč světového žebříčku. Škoda, že Petr musel hrát s vypůjčenou raketou, když mu jeho nedorazila včas.


 • 13.-15.2.2016

  Pardubice TK-Východočeská Sportovní

  Starší žactvo

  Za účasti 42 hráčů proběhl turnaj v hale 1.Východočeské Tenisové

  Z domácích hráčů byl nejúspěšnější Ondřej Záplata finalista  deblu  a osmifinalista singlu, čtvrtfinalista singlu ,Bára Beránková finalistka deblu  a Matěj Krupička osmifinalista singlu.


 • 6.-7.2.2016

  Pardubice TK-Východočeská Sportovní

  Mladší žactvo

  Za účasti 34 hráčů proběhl turnaj v hale 1.Východočeské Tenisové

  Z domácích hráčů byl nejúspěšnější:

  Pavel Rada finalista singlu i deblu,

  Ondřej Zalabák semifinále singlu,

  Bohumil Čapek čtvrtfinále singlu.


 • Sezona 2016

  5.1.2016 Halové mistrovství republiky

  Plzeň

  Petr Makrlík a Daniel Knoflíček se zúčastnili halového mistrovství republiky

  9.1.2016 Mladší žactvo

  Pardubice-1.Východočeská tenisová

  Matěj Krupička 2.místo singl i debl

  Miloš Teichman 3.místo singl a 2.místo debl

  Anna Tesařová 3.místo debl

  16.1.2016 starší žactvo meziokresní přebory

  Polička

  Bára Beránková 1.místo debl, druhé místo singl

  Barunka musela odehrát 4 náročné zápasy v sobotu a neděli již nemohla ze zdravotních důvodů nastoupit.

  16.1.2016 mladší žactvo

  Poděbrady

  Matěj Krupička vybojoval 3.místo v singlu

  23.1.2016 starší žactvo Krajský přebor

  Polička

  Jasmíne Vítková vybojovala 3.místo ve čtyřhře


 • Tenista Petr Makrlík vybojoval další dva tituly přeborníka východních Čech

  28.11-30.11, 2015 Pardubice-Tesla

  Dvaadvacetiletý tenista Petr Makrlík, člen TK Východočeská Sportovní, závodně registrovaný v 1.Východočeské Tenisové, vybojoval na dvorcích Tesly Pardubice tenisový double. Za účasti 23 hráčů z absolutní špičky východočeského žebříčku potvrdil Petr Makrlík postavení nasazené jedničky jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře společně s Markem Dopitou, hráčem z Nového města nad Metují. Úroveň přeboru zvedli i nasazení hráči, Josef Kůrka z Prahy v barvách DTJ HK a Adam Javůrek z Kolína v barvách TJ Slovan Moravská Třebová. V pondělním finále dvouhry oba nejvýše nasazení hráči předvedli 3,5 hodinovou bitvu, ze které vyšel vítězně Petr Makrlík. 

  Z výsledků: dvouhra

  Semifinále :  Petr Makrlík(1.VT) – Alan  Brusenbauch (TK Česká Třebová) 7:5,6:7,4:1scr ,Marek Dopita(TC-Hořice)- Josef Kůrka(DTJ HK) 

  Finále: Petr Makrlík- Jiří Dopita 6:3,3:6,7:6

  Čtyřhra : finále  Makrlík , Dopita- Daniel Rabas, Zdeněk Pustějovský(LTC Pardubice) 1:6,7:6,10:4

  Vítězný Makrlík se přímo kvalifikoval do hlavní soutěže halové mistrovství České republiky,které se uskuteční na začátku ledna v Plzni.

   

  Makrlík a Dopita , jsou bohužel skalními fanoušky HC Bílých tygrů Liberec 


 • 22.8.2015 Hradec Králové st.žactvo

  Jasméne Vítková vyhrála turnaj na DTJ v singlu. V deblu společně s Bárou Beránkovou vybojovala semifinále

   

  20.8.2015 MČR dospělých

  Petr Makrlík jun vybojoval na mistrovství ČR dospělých v Ostravě jako jediný tenista z Východočeských klubů bronzovou medaili ve čtyřhre.

  Společně s D.Knoflíčkem (Prostějov) měl i nadějně rozehraný zápas o postup do finále.Sportovní fortuna však byla proti a suprbrejk vyhrál první nasazený pár 10:8

 • 18.8.2015 St žactvo 1.VT

  Jasmíne Vítková vyhrála turnaj na domácích kurtech v singlu i v deblu společně s Bárou Beránkovou

   

  10.8.2015  Turnaj A dospělých Dvůr Králové

  Petr Makrlík jun obhájil společně s Danielem Knoflíčkem(Prostějov) vítězství v deblu a připsal si 105 bodů.


 • Do sezony 2015 vykročí 1. Vychodočeská Tenisová a TK Východočeská sportovní v kategorii dospělých samostatně v 1.lize dospělých i v divizi

   

  Petr Makrlík jun vyhlášen nejlepším tenistou Univerzity Pardubice - žebříček muži východní čechy